5 правил армування цегляної кладки

Армування цегляної кладкіНе дивлячись на дуже бурхливий розвиток сучасних будівельних технологій, будівництво будинків і котеджів з цегли користується популярністю у забудовників. При цьому під час проектування таких будинків з метою збільшення внутрішніх приміщень, вирішення певних планувальних і дизайнерських завдань з'являється необхідність посилення цегляних стін, не збільшуючи їх товщини.

Вы можете заказать качественный заказать сайт по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Для посилення несучої здатності цегляної стіни при її кладці, шляхом закладки в горизонтальні шви арматури, виконується армування. Зазвичай для цього використовують арматурні сітки, але іноді допускається застосування окремих стрижнів арматури. Краще, якщо всю роботу ви доручіть фахівцям. Вартість кладки цегли в Москві і області, наприклад, в середньому становить 1500-2000 рублів за квадратний метр, зате ви будете впевнені, що вона у вас не розвалиться через півроку після самостійної укладання.

Існує кілька основних правил виробництва таких робіт.

Перше правило передбачає те, що товщина горизонтального шва, в якому розміщують арматуру, повинна бути на 4 мм суми діаметрів пересічних стрижнів арматури. Якщо армування проводять окремими стрижнями, то товщина розчинного шва повинна бути більше діаметра стрижня. Це правило передбачає захист арматури від корозії шаром розчину і забезпечує нормальне схоплювання розчину з цеглою.

Друге правило стосується розташування арматурних сіток в кладці. При кладці стін цеглою звичайних розмірів сітку розташовують не рідше ніж через 5 рядів, а в разі використання потовщеної цегли не рідше ніж через 4 ряди. Розташовуються зиґзаґоподібні сітки, таким чином, щоб напрямок прутів нижньої і верхньої сітки було перпендикулярним.

Третє правило армування відноситься до кладки стовпів. При їх армуванні не допускається використання окремих прутів арматури, а армування виконується тільки арматурними сітками.

Четверте правило говорить, що мінімально допустимий діаметр арматури для армування - 2,5 мм, а максимальний - 8 мм. При цьому в разі використання арматурного дроту діаметром більше 5 мм сітку виконують у вигляді зигзага.

П'яте правило армування відноситься до підготовки арматурних сіток. У разі поздовжнього армування стрижні арматури в сітці з'єднуються виключно зварюванням. При з'єднанні арматурної Сьокі шляхом зв'язування стрижнів дротом, кінці стрижнів повинні закінчуватися гаками, при цьому вони розміщуються на відстані не більше 20 мм.