Будівництво доріжки з каменю

Коли думка про те, що доріжки на дачі необхідні, вже дозріла, слід чітко визначитися з деякими питаннями. Для початку, треба вибрати той самий матеріал, з якого буде викладена доріжка, а по-друге, правильно спроектувати її напрямки.

Мало хто не знає, що камінь є тим матеріалом, який найменше схильний до всіляких природних впливів. Виходячи з цього, можна зробити простий висновок: камінь і буде тим чудовим матеріалом, який створить шикарні і красиві доріжки на дачній ділянці.

В настоящее время для опрыскивания растений и деревьев в саду все чаще применяется аккумуляторный опрыскиватель , который долгое время может работать на полном заряде батареи и значительно облегчить труд садовода.

Планування і «дорожні» роботи

Для того, щоб робота проходила швидко і без технічних затримок, важливо правильно провести планування майбутньої доріжки. Крейдою або піском необхідно позначити розміри доріжки на поверхні. Після цього можна приступати до процесу виривання траншеї. Для даного виду доріжок, траншея повинна бути глибокою. Її глибина повинна бути не менше 30 см.

Це пов'язано з тим, що таке будівництво має на увазі наявність двох подушок. Коли траншея готова, її дно необхідно засипати дрібним щебенем і полити його водою. Після деякої перерви, щебінь обов'язково потрібно утрамбувати самим ретельним чином. Особливо важливо пройти цей процес в тих місцях, де грунт характеризується високим ступенем сдимистості. В іншому випадку, доріжка буде набухати і перетворюватися на купу потворно розкиданих каменів. На щебінь насипається піщана подушка, яка повинна мати висоту не менше 10 см.

Коли траншея готова, можна приступати до укладання каменів. Краще, щоб матеріал був пласким і з рівною поверхнею, але трапляється так не завжди. Щоб вирішити цю проблему, необхідно камені встановлювати таким чином, щоб зовнішня сторона (по якій ходитимуть) була максимально рівною.

Безумовно, ідеальної рівної поверхні не вийде, але прагнути до цього необхідно. Не варто забувати про процес утрамбування. Кожний укладений камінь слід добре утрамбувати. Робити це слід молотком, але через дерев'яне покриття, щоб не завдати матеріалу ушкоджень.

Якщо укладання проведене, слід засипати піском виниклі порожнечі між камінням. Дуже непогано, якщо це буде цементний розчин. Однак, тут існує один нюанс. Якщо порожнечі будуть заливатися цементом, то демонтаж доріжки (якщо він буде необхідний) стане досить проблематичним. В принципі, це справа господаря ділянки.

«Кам'яний» ефект
Без всяких сумнівів, кам'яна доріжка - чудова прикраса ділянки. Від каменя йде той подих, який зближує людину з природою. Крім того, що камінь довговічний і надійний, він істотно підніме естетичний «рейтинг» будь-якої дачної ділянки. Будівництво кам'яної доріжки не є тією справою, яка здатна розорити людину, зате скільки радості і краси вона подарує.

Кам'яна доріжка володіє такими чудовими дизайнерськими якостями, коли при будь-якому задумі, стилі та напрямку, доріжка виглядає доречно, граціозно і ефектно. Камінь - той матеріал, який вимагає до себе пильної уваги і деяких фізичних зусиль, але в подяку він підносить чудові відчуття єдності з природою і насолоди її красотами.