Будиночок для телят

З  давніх давен молодняк великої рогатої худоби містився спільно з дорослими тваринами. Воно й не дивно, адже природою передбачено саме так. Але природою також передбачений і природний відбір, в результаті якого виживає найсильніший. Але саме останній фактор будь-якому власникові фермерського тваринницького господарства ой як не до душі.

Сегодня для различной сельскохозяйственной техники используются специальные сельхозшины, которые изготавливаются из качественного сырья по современным технологиям и позволяют эксплуатировать сельхозмашины в самых неблагоприятных условиях.


Адже кінцевою метою будь-якого подібного підприємства є отримання максимального прибутку, постачання населення молоком і м'ясом. І фермеру все одно, слабким або сильним народилося теля, головною його метою буде створити оптимальні умови для виживання молодняка, адже він не буде використаний для племінного відтворення поголів'я стада.

Допомогти в цьому зможуть індивідуальні будиночки для телят. Будучи ізольованими один від одного і від зовнішніх небезпек, телята ростуть набагато швидше. При цьому мінімізований ризик поширення більшості хвороботворних інфекцій, які є основною причиною падежу телят в перші дні, тижні після народження. Другий несприятливий фактор, що сприяє зменшенню поголів'я молодняку - атмосферні дії.

Сильні холодні вітри, дощі досить несприятливо позначаються на здоров'ї малюків, їх здатності протистояти безлічі бактерій, що постійно знаходяться в їх організмі, але стримуючих свій розвиток через наявність захисної функції - імунітету. А при переохолодженні у вигляді промокання, протягу імунітет слабшає і вже не виконує свого призначення. Тому індивідуальні будиночки для телят - найкраще рішення, що дозволяє мінімізувати втрати молодняку.

Як виготовити будиночок для телят

Побудувати подібний будиночок під силу кожній людині «з руками», тобто не з чуток знайомого зі столярним інструментом. Досить збити каркас з дощок у формі куба і обшити його підручним матеріалом - дошками, ДСП, QSB і іншими подібними. Дах може бути будь-який - односхилим або двосхилим.

Фактично, дана конструкція схожа з собачою будкою, тільки слід врахувати, що габарити її повинні бути дещо більше, адже телята ростуть набагато швидше і. відповідно габаритам тварин, необхідно передбачити більший вхідний отвір. І ще один нюанс - підлогове дощате покриття в будиночку для телят вкрай небажано, набагато природніше для цих тварин буде використання сухого сіна, трави на голій землі.