Для чого потрібний протипролежневий матрац

У пацієнтів із захворюваннями опорно-рухового апарату, що постійно прибувають в нерухомому стані, підвищений ризик розвитку пролежнів. Багато хто помилково вважає, що пролежні з'являються через нестачу "провітрювання, вентиляції" або "підвищеної вологості" шкіри .. Але не це призводить до утворення пролежнів на тілі.

Пролежні - являють собою пошкодження шкірного покриву через порушення рециркуляції крові в місцях де на шкіру впливають кісткові виступи, через що відбувається відмирання клітин.

Одним з ефективних методів запобігання, а так само лікування пролежнів є протипролежневі матраци. Вони являють собою порожнисті камери поперемінно здуваючі і наповнюючі повітрям. За рахунок зміни точок тиску на тіло пацієнта відновлюється кровообіг, а так само насичення шкірних покривів киснем в потенційно небезпечних місцях, зникає ризик появи пролежнів і відбувається процес загоєння вже уражених тканин.

На сегодняшний день интернет-магазин красоты и здоровья в большом ассортименте предлагает матрас противопролежневый купить для профилактики и лечения пролежней у больных, которые длительное время находятся в лежачем положении, а также для здорового сна и отдыха.

Для правильного вибору протипролежневі матрац зверніть увагу:

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений протипролежневий матрац. В основному при їх виготовленні застосовують два типи матеріалу: міцну вінілову клейонку (ПВХ) і прогумовану тканину (ПВХ + нейлон). Кожен матеріал має свої плюси і мінуси.

До плюсів клейонки можна віднести: легкість прибирання, досить протерти матрац ганчіркою; ремонтопридатність, майже до кожного матрацу додається ремкомплект.

Плюси прогумованої тканини в тому, що тканина більш теплий матеріал ніж клейонка, і пацієнту на ній більш комфортно. Є моделі протипролежневих матраців, робоча зона яких має мікроперфорацію (безліч мікроскопічних дірочок), що забезпечує вентиляцію тіла пацієнта, і підвищує рівень комфорту.

Для функціонування протипролежневої системи потрібно компресор, при його виборі варто звернути увагу на рівень шуму. Так як компресор повинен постійно перебувати в роботі, рівень видаваного його мотором шуму не повинен перевищувати комфортних 5-10 Дб.

Матраци проти пролежнів бувають двох видів: комірчасті та трубчасті.Ніздрюваті матраци призначені для профілактики пролежнів і лікування їх на I-й початковій стадії, трубчасті ж призначені для лікування пролежнів на II-IV стадіях.

При виборі протипролежневого матрацу (системи) звертайте увагу на розмір матраца, вагу пацієнта, яку може витримати матрац.