Доріжки з плитки на дачній ділянці

Незважаючи на те, що на дачі, як правило, проходить інтенсивна робота, хочеться зробити її вид пристойним і красивим. Перше, з чого необхідно починати - доріжки. Вони не тільки додадуть ділянці доглянутий вигляд, але і будуть грати конкретну функцію.

В наше время совсем необязательно долгие годы выращивать деревья на своем дачном или приусадебном участке. Такая услуга, как пересадка крупномеров - уже больших деревьев, максимально ускорит этот процесс и на участке появится настоящий зеленый сад.

Ніхто не буде сперечатися, що по доріжках набагато зручніше пересуватися, ніж по землі, особливо в дощову погоду. Крім того, існує дизайнерська хитрість - якщо прокласти не прямі, а звивисті доріжки, то ділянка візуально здається більшою і обробленою. Однак, щоб ефект був не тільки візуальний, але й реальний, слід прокласти доріжки.

Проектування і укладання доріжок

Перш за все, слід визначитися, де буде проходити майбутня доріжка. Безумовно, прокладати доріжку слід в тих місцях, де це найбільше необхідно, щоб без всяких проблем потрапити в найвіддаленіші куточки ділянки.

Намітити габарити доріжки можна звичайним піском або крейдою. В ідеалі, по всій довжині «маршруту» вбиваються невеликі кілочки, між якими натягується нитка. Після цього, проводиться зняття грунту. Краще це робити акуратно, щоб згодом не займатися усуненням недоліків. Глибина траншеї може бути різною і залежить від того, яку піщану подушку планується закласти.

В основному, це не менше 20 см. Коли траншея готова, засипається пісок. Піщана подушка повинна бути висотою близько 10 см. У цій справі, дуже важливо правильно розрахувати співвідношення висот піщаної подушки і плитки, з якої буде викладена доріжка. Якщо розрахунки невірні, то доріжка осяде і буде постійно заливатися водою. В іншому випадку, вийде височина, яка буде заважати нормальній ходьбі.

Коли все готово, можна почати процес укладання плитки. Тут можна скористатися киянкою, щоб ретельно утрамбовувати плитку. Якщо під руками тільки молоток, то працювати ним можна тільки через дерев'яний брусок, щоб плитка не дала тріщину. Існують варіанти, коли на піщану подушку додають невелику кількість цементного розчину, щоб плитка добре «прихопилася».

Цей процес зовсім не обов'язковий, але має право на життя. Особливо педантичні господарі замазують цементним розчином або будівельним гіпсом порожнечі між плитками. Це питання не має великого функціонального значення і відноситься більше до теми естетичної. До того-ж, це досить трудомісткий процес.

Таким чином, доріжку з плитки можна прокласти швидко і безпроблемно. Дана робота не вимагає величезних фінансових витрат і фізичних зусиль. Якщо не дуже хочеться купувати плитку в магазині, то на будь-якому великому будівництві можна набрати бракований матеріал, абсолютно за безцінь.

Якщо є багато битої плитки, то з неї виходять чудові маленькі стежки до грядок або інших віддалених місць дачної ділянки. Важливо розуміти, що доріжка на ділянці - не тільки зручність пересування і приємний зовнішній вигляд, але й запорука чистоти в будинку.