Екологічні будинки - зелене будівництво

Останнім часом, все більшою популярністю користується зелене будівництво, яке включає в себе використання виключно екологічно чистих матеріалів та впровадження «найсвіжіших» конструктивних рішень. Надзвичайно популярним стає даний метод будівництва на території пострадянського простору. Справа в тому, що Росія, наприклад, володіє не тільки багатющими ресурсами, але і величезними територіями, які знаходяться у важких погодних умовах. Саме цю проблему збирається вирішити компанія Green Evolution.

Екологічність як спосіб економії

Задум полягає в тому, щоб використовувати такі матеріали, які не просто не потребують додаткової обробки, але і володіють такими характеристиками, які в змозі заощадити енергетичні та інші ресурси. Будинки плануються побудувати таким чином, щоб теплозатрати були мінімальними, а електроенергія вироблялася автономно за допомогою вітру або води. Фактично, такий будинок може жити без підключення до нього ліній електропередач і водопостачання.

Левову частину проекту займає зелений дизайн. Сенс проекту полягає в тому, що будова повинна не просто гармонійно вписуватися в навколишнє середовище, але і стати її невід'ємною частиною. Наприклад, будівля може бути побудована безпосередньо навколо великого дерева. Такий варіант будівництва дає можливість дизайнерам безмежного творчого польоту. Будинок може виглядати в будь-якому вигляді, як із зовнішнього боку і, так і всередині. Оздоблення усередині, в такому будинку, проводиться виключно з екологічних матеріалів. В основному, це глина, пісок, дерево, солома та мінеральна вата. Секрет у тому, що найменше виділення тепла, в зеленому будинку, миттєво піддається процесу рекуперації. Цей процес дозволяє максимально використовувати ту енергію, яка вже є в природі.

Не менш цікавий той факт, що все приміщення обов'язково покривається спеціальною теплоізолюючою плівкою. На вікна встановлюються віконні системи, які володіють високою герметизацією. Система вентиляції продумана таким чином, що будь-яке виділення тепла миттєво генерується в енергію, що йде на опалення будинку. Продумана і система обігріву підлог. Інженерами придуманий такий феномен, як грунтовий теплообмінник. Його робота полягає в тому, що все тепло, яке виділяється грунтом, використовується для обігріву повітря в приміщенні.

Екологічні будинки пройшли численні випробування в самих різних природних умовах. Факт економії був зафіксований численними авторитетними фахівцями. Виявляється, що зелене будівництво споживає на 20% менше тепла, ніж удома, в яких встановлена централізована система опалення. Треба відзначити, що Європа вже взяла на озброєння зелені споруди. У більшості випадків, це не приватні будинки, а готелі та офісні будівлі. Треба визнати, що зелене будівництво - справа економна, але тільки в тому випадку, коли в екологічному будинку вже встановлені інноваційні системи, сонячні батареї і теплоізоляційні плівки. Придбання даних елементів, на сьогоднішній день, коштує стільки ж, скільки новий цегляний будинок. З цієї причини, на сьогоднішній день, зелене будівництво - елемент фантастики, для здійснення якого потрібно робити по-чорному.