​Електронні залізничні квитки

Квиток на поїзд можна купити не тільки в касі на вокзалі, але і онлайн (через інтернет). Це простіше: швидше, не треба кудись зайвий раз їздити і стояти в черзі, можна спокійно вибрати місця або підібрати маршрут з пересадками і т.п. І при цьому електронний ж / д квиток є точно таким же офіційним документом, бланком суворої звітності.

Як купити електронний квиток на поїзд онлайн

На цій сторінці proizd - форма пошуку квитків. Вказуєте, звідки і куди їдете, вибираєте дату. Система сама покаже вам, які є поїзда в цей день, які місця в них вільні і скільки вони коштують.

Далі просто прямуєте підказкам сайту. Вибираєте потяг, вагон, місця, вводите дані пасажирів. Тут треба бути уважним: ПІБ і номер документа краще перевірте ще раз, потім виправити буде не можна. Вибираєте спосіб оплати, купуєте квиток.

Все, він ваш. Квиток прийде вам по електронній пошті (на той e-mail, який вкажете при покупці) і буде доступний на сторінці управління замовленням. Тобто, вибране місце в поїзді ви вже оплатили, воно ваше, можна не турбуватися - його не займе ніхто інший, ціна не виросте і т.п.

Детально, з усіма нюансами і переліком всіх особливостей оформлення, ми розповіли про поетапної процедури здійснення покупки тут.

Дитячий квиток на поїзд можна оформити як разом з дорослим, там і окремо. Детальніше про це у відповідному розділі.

Як сісти в поїзд за електронним квитком

Швидше за все, при онлайн покупці автоматично була пройдена електронна реєстрація (на електронному жд квитку це написано). Значить, для посадки в поїзд вам потрібен тільки документ, на який куплений квиток, і роздруківка електронного квитка (на звичайному принтері, на аркуші А4; також можна показати його провіднику на екрані мобільного пристрою).

Якщо електронна реєстрація не пройдена- вона недоступна на деяких зарубіжних напрямках і в інших окремих випадках або ж вам просто так зручніше - треба отримати паперовий квиток. Тобто, місце вже ваше, але щоб сісти в поїзд, треба в касі або автоматі на будь-якому російському вокзалі отримати паперовий квиток. Це можна зробити в будь-який час до відправлення поїзда, знадобиться номер електронного квитка (написаний на ньому зверху) і документ, на який куплений квиток. Детальніше про це тут.

Які переваги надає електронний квиток на поїзд

Крім економії часу і сил, є ще ряд переваг.

Неможливо втратити, зіпсувати або забути вдома. У будь-який момент ви можете знову відкрити файл з електронної пошти або зайти на сторінку управління замовленням і завантажити свої електронні квитки на поїзд.

Можна економити. Ви можете купити ж / д квиток тоді, коли він стоїть найменше (наприклад, коли продаж на потрібну вам дату тільки відкривається або коли діють спеціальні акції), а не коли є час доїхати до вокзалу. Можна самостійно вибрати місця (буває, що верхні полиці дешевше або ви помітите, що є більш дешевий поїзд в зручний час і т.п.). На спеціальній сторінці ми розповіли, що впливає на вартість online квитків і як можна заощадити.

Самі вибираєте. Ви можете підібрати зручні місця, подивитися, які послуги включені у вартість електронного квитка у вагоні кожного класу, наявність місць в кожному поїзді та вагоні за обраним напрямом і т.п. Ми постаралися запропонувати зручні послуги для покупки квитків на поїзди далекого прямування цілодобово.

Можна купити квиток для близьких. Якщо вашим друзям або родичам потрібен квиток, ви зможете їм допомогти, не виходячи з дому - замовити і купити електронний залізничний квиток віддалено через наш сайт. Причому ви можете зробити покупку, не маючи на руках оригіналу документа, що посвідчує особу. Потрібен тільки номер документа та ПІБ людини. Купуєте квиток, повідомляєте його номер людині - все, залишається зробити контрольний дзвінок і переконатися, що родич благополучно виїхав. Детальніше про те, як купити квиток на поїзд для іншої людини, - тут.

Самі вибираєте спосіб оплати - можливостей оплатити електронні ж / д квитки набагато більше, ніж при покупці на вокзалі, в ж / д касі в Москві та інших містах. Ми приймаємо і банківські картки, і електронні гроші, і готівку - подивіться всі варіанти. Система резервування дає достатньо часу на оплату квитка обраним способом.

Після того як відбудеться оплата броні (місце вважається заброньованим до моменту оплати), клієнт отримає смс з кодом замовлення, що складається з 14-ти цифр. Він може знадобитися при оформленні оригіналу проїзного документа. Також клієнт може роздрукувати бланк замовлення відразу після його вчинення або пізніше зі своєї поштової скриньки або особистого кабінету.