Етапи монтажу каміна

Монтаж каміна включає в себе кілька важливих етапів, про це і піде мова. У першу чергу необхідно правильно вибрати місце, так як камін має важку вагу, а значить розташувати його потрібно так, щоб підлога винесла цю вагу. Інакше, він провалиться, проломивши підлогу. При дуже великій вазі каміна, необхідно зробити спеціальний фундамент з бетону. Поруч потрібно місце, де будуть зберігатися колоті дубові дрова.

Як тільки фундамент буде готовий можна перейти до наступних пунктів:

• По-перше: необхідно обвести крейдою ті місця, де буде проводитися конструкція, спираючись на схему монтажу даного каміна. При відсутності в стіні отворів, через які, повинно надходити повітря в камін, необхідно їх зробити, якщо ж потрібні отвори є, то необхідно їх перевірити.

• По-друге: стіну, до якої тулиться камін, потрібно захистити. Існують спеціальні ізоляційні матеріали, якими і проводиться дана огорожа. До цих матеріалів додається інструкція, з якої можна зрозуміти, як правильно їх використовувати.

• По-третє: конструкція, що має нішу під каміном, повинна бути викладена керамічною плиткою, це необхідно для вирівнювання поверхні. Це дуже важливий момент, особливо тоді, коли для каміна був зроблений бетонний фундамент. Вирівнювання має бути здійснене до рівня підлоги. Після цього, обов'язково потрібно перевірити, щоб ті отвори, з яких буде надходити повітря, не були перекреслені.

По-четверте: потрібно закріпити підставу топки, центральні і бічні частини топки. При виборі цементного розчину для закріплення, потрібно врахувати, що він повинен мати жаротривку властивість.

• По-п'яте: між задньою стінкою і стовпами опори потрібно встановити ковпак. Для кріплення даного ковпака теж необхідно використовувати цемент жаротривкий.

• По-шосте: необхідно зробити фронтон. Фронтон потрібен для того, щоб дерев'яна балка була під його захистом.

• По-сьоме: базальтовим волокном, по периметру димосбірника, укладається шар. Після цього проводиться укладання балки. Балку врізають на 10-15 см в стіну, якщо це дозволяє зробити матеріал стіни. Дерев'яну балку потрібно захистити від впливу на неї високих температур, для цього її покривають шаром.

• По-восьме: це фінальний етап, на якому проводиться підключення каміна до димоходу. Для цього необхідно з'єднати отвір димоходу з отвором димосбірника. Слід врахувати, те, що ковпак димоходу повинен мати негорючу властивість матеріалу. Ось власне і всі етапи, які є основними для монтажу каміна. Але є ще безліч способів, які застосовуються для монтажу облицювання каміна.

• По завершенні робіт спрямованих на монтаж каміна, потрібно, найголовніше, вичекати термін, який складає місяць або трохи більше, перед його першим включенням.