Етапи проектування житлових будинків

Проектування житлових будинків допомагає розібратися в ряді питань, які неминуче виникають при початку спорудження будівлі - які будівельні матеріали використовувати, яка технологія найбільш якісна і найменш витратна, на чому можна і на чому не варто економити. Процес створення майбутнього житлового будинку починається з планування на папері.

Для проведения проектных и землеустроительных работ высококвалифицированными специалистами производится геодезия участка цена, которой зависит от выполняемых работ и является доступной для всех заказчиков.


Коли починається проектування житлових будинків необхідно визначитися з його розташуванням на ділянці, кількістю кімнат і матеріалів. Тут потрібно враховувати всі нюанси, адже потім вже буде складно що-небудь змінити. Замовнику варто докладно поговорити з архітектором і обговорити варіанти планування, загальний вигляд будинку і фасадні рішення.

Етапи проектування індивідуального будинку

Все починається з ескізного проекту - розробляються варіанти розташування будинку на ділянці, планування кімнат, фасадні колірні рішення. Потім архітектор надає замовнику план, де ці моменти ретельно ілюструються і вказуються технічні характеристики майбутнього будинку і приблизну кількість необхідних матеріалів.

Після цього розробляється робоча документація, яка складається з архітектурних, конструктивних та інженерних розділів. Сюди входить специфіка оздоблювальних матеріалів і схеми вузлів. Тут вже беруть участь електрики, конструктори, фахівці з вентиляції, опалення та каналізаційних робіт.

Будівництво  «з листа»

Для будівлі гарного будинку, архітекторові необхідно думати хоча б на 5 років вперед і уявляти, що може трапитися з будинком і замовником за цей час. В основному всі замовники хочуть, по необхідності, продати будинок за ту ж вартість, в яку обійшлася сама споруда. Дуже часто будівництво будинку починається вже після підготовки плану цокольного поверху. Це сприяє економії часу, однак призводить до дороблення плану вже по ходу будівництва, а це може позначитися на якості.

Найкраще замовляти проект будинку до початку будівельного сезону. За цей час архітектор встигне ретельно продумати всі деталі і варіанти планувально-оздоблювальних рішень. Індивідуальний проект житлового будинку - досить дорогий елемент будівництва і може коштувати до 10% від всіх монтажних робіт.