​Фундамент палі своїми руками

фундамент палі

Будівництво будинків на нестійкою грунті справа нелегка. Виходом з даної ситуації може стати фундамент палі, який можна зробити і самостійно. Саме про це наша стаття.

Особливості пальового фундаменту.

Паля - це стрижень, так званий "стовп", занурюваної, що забивається, загвинчувати, втиснутий в грунт або в пробурені свердловину. Даний фундамент має безліч помітних плюсів: відсутня потреба в риття котловану, а звідси і у важкій будівельній техніці, більш низька вартість.

ЖК Гринвилль на Подоле: когда отзывы имеют значение, имеено здесь Вы сможете приобрести жилье европейского качества по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Палі бувають забивними, що загвинчуються і набивні. Забивні палі дуже рідко використовуються в індивідуальному будівництві. Різновидом забивних, що відрізняються лише тим, що їх застосовують у грунтах без вібраційних навантажень, є такі, що вдавлюються палі. Для їх установки необхідно використовувати спецтехніку. Своїми силами поглибити їх не вийде. Буронабивні палі набагато легше використовувати для цього завдання. Тому розглянемо набивні свердловини.

Отже, створення свердловин складний процес і поділяється на кілька етапів.

Першим етапом потрібно провести буріння свердловин. Бурим бензиновим або електричним буром свердловини діаметром 30 сантиметрів, а глибиною не більше 5 метрів. Паля повинна пройти зону промерзання як мінімум на 0,5 метра і спиратися на щільні шари грунту.

Пристрій опалубки палі.

Якщо грунт сипуча, то виготовляємо трубу з шарів руберойду діаметром свердловини і трохи довше на 200-300 міліметрів - це і є опалубок. Якщо його не зробити, то цемент буде просочуватися в грунт і міцність палі зменшитися.

Бетонування палі.

Бетон в палі потрібно подавати шарами (40-60 сантиметрів). Процес повинен проходити безперервно, інакше свіжий і застиглий бетон не утворюють єдиного цілого, і міцність буде слабкіше. Краще використовувати важкий бетон (наповнювач - кварцовий пісок і щебінь).

Фундамент палі і ростверк.

Найважливішою частиною фундаменту, яка з'єднує в єдину конструкцію палі, є ростверк. Він буває незаглублённий і заглиблений. Для заглубленного ростверку потрібно викопати траншею між палями і під несучими стінами. У ній робимо піщану подушку, яку потім трамбуємо. Щебінь затьмарюється руберойдом і споруджується опалубка. Споруджений каркас ростверку з'єднуємо зі стрижнями, які випущені з оголовка палі. Заливаємо і ущільнюємо бетон. Незаглублённий ростверк робитися приблизно також, але траншея не робиться. Опалубок споруджується прямо на поверхні і засипається піщаної подушкою. Далі робимо те ж саме, що і з поглибленим. Отмосткой закриваємо проміжок між ростверком і ґрунтом.