Готель із криги

Після відкриття крижаного бару у Відні два роки тому, цієї зими в австрійських Альпах з'явився перший крижаний готель під назвою Schneedorf Igloo Village.

Готель має окремо стоять номерами у вигляді крижаних голку для двох або чотирьох осіб, у яких, відповідно, знаходяться одна або два двоспальні ліжка. Ліжка мають систему опалення, щоб гостям не було холодно, незважаючи на мінусову температуру всередині і зовні.

В наши дни желающих приобрести квартиры в новых домах становится все больше. Для этого строятся новые жилые комплексы, в которые входят не только жилые дома, но и обустроенные прилегающие территории - детские и спортивные площадки, места для прогулок и отдыха, это создает дополнительный комфорт и привлекательность местности.


У вартість розміщення включений вітальний напій і страви фондю на вечерю і сніданок. На території встановлено велику голку місткістю 60 осіб, в якому проводяться концерти, свята та інші заходи.

Готель організовує для своїх туристів екскурсії по горах з професійними гідами, навчає охочих будівництву голку. Тут навіть можна спорудити своїми руками власний номер з льоду і переночувати в ньому.

Ціна за проживання в крижаному готелі становить 109 євро на людину, 149, включаючи екскурсії в гори, і 189 євро, якщо турист записується на курс з будівництва голку.

Готелі у вигляді голку з льоду надзвичайно популярні у світі, вони з'являються на час зими в Канаді, Фінляндії, Андоррі, Німеччини, Швейцарії та в інших північних та гірських країнах. А батьківщиною крижаних готелів вважається Швеція, «Айсотель» якої в цьому році справив 20-річний ювілей.

Голку - традиційний будинок ескімосів, споруджується з снігу і льоду. Мистецтво зведення голку першими серед інших народів освоїли на початку 20 століття полярники-дослідники. Потім навик споруди простого будинку-укриття із снігу зразок голку став викладатися на курсах підготовки військових альпіністів і гірськолижників в якості екстреного, але надійного притулку на випадок негоди в горах і умовах крайньої півночі. Одна з хитрощів при будівництві традиційного голку - вхід до нього обов'язково повинен перебувати нижче рівня підлоги.