Кілька способів вирівнювання стін саманного будинку

Саманні будинки довговічні, теплі й зручні, але мороки з ними при цьому достатньо. Залежно від того в якому стані знаходяться стіни й треба приймати рішення, про ті чи інші оздоблювальні роботи.

В современном строительстве неотъемлемым атрибутом при штукатурных, малярных и фасадных работах является сетка стеклотканевая штукатурная , благодаря которой штукатурка, нанесенная на стены будет более прочной, стойкой и долговечной.

Спочатку треба простукати стіни для того, щоб дізнатися чи немає під ними порожнеч. Це можна здійснити за допомогою звичайної качалки для тіста. Якщо в якомусь місці ви почуєте глухий звук, то значить там утворилася кишеня, тобто порожнеча й в цьому місці розчин скоро відійде від стіни. У цьому випадку нам треба позбутися старого розчину й прибивши до даного місця малярську сітку нанести новий. Дані маніпуляції ми проводимо якщо тільки немає сильних видимих пошкоджень.

А як вчинити, якщо треба повністю вирівнювати? Є кілька варіантів вирівнювання стін в самому будинку. Але перед тим як приступити безпосередньо до вирівнювання треба дізнатися рівень відхилення. Для цього нам знадобляться маяки, які ми кріпимо до поверхні по всій площі де потрібно вирівняти стіни.

Як варіант вирівнювання стін в самому будинку - застосування гіпсової штукатурки. Гіпсова штукатурка відмінно пристає до саману й після закінчення робіт по штукатурці на стіні залишаться тонкі сліди від маяків. Після штукатурення поверхні в обов'язковому порядку треба зашпаклювати. Метод вирівнювання гіпсовою штукатуркою досить тривалий і не зовсім легкий.

Ще одним способом вирівнювання таких стін може бути використання гіпсокартону. Відповідно з маяком треба встановити металевий профіль, зробити це можна за допомогою тієї ж гіпсової штукатурки. Якщо ми вибираємо цей метод то нам на стіну бажано спочатку укласти матеріал для тепло- або звукоізоляції. Це ще й дасть можливість позбавиться від простору між стіною й листом гіпсокартону.

Є також можливість вирівняти такі поверхні глиняною штукатуркою. По-перше, глина це екологічний матеріал, а по-друге вона прекрасно вбирає вологу, що не дає вогкості проникати в будинок. Глиняна штукатурка наноситься не так як звичайна, цементна, її треба намазувати на стіну теркою або шпателем. Теркою звичайно ж буде значно зручніше.

Після того, як нанесений перший шар дайте поверхні висохнути протягом трьох днів. А потім повторіть процедуру нанесення штукатурки. Глиняну штукатурку треба наносити в три шари. Третій наносимо через один день після другого й робимо його набагато тонше перших двох. Вирівняйте цей фінішний шар.

Після того як всі маніпуляції пророблені, вам слід відшліфувати стіну, хоч в принципі цього можна й не робити. Таку штукатурку надалі можна прогрунтувати й пофарбувати, але якщо ви проводили цю роботу з вулиці, то слід покрити стіну гідрофобом.

Ми розглянули кілька способів вирівнювання стін з саману. Як бачите, всі вони вимагають деякого навику й знань в галузі будівництва, зокрема, нанесення штукатурки. Якщо ви не впевнені у своїх силах, то краще доручити цю справу професіоналам, які будуть точно знати, який варіант вирівнювання підійде саме у вашому випадку.