Кімната для підлітка

У підлітковому віці дитина стикається з деякими труднощами, адже в цей період він формується як особистість, переосмислює багато цінностей та ідеали. У цьому віці старі інтереси замінюються новими, міняються смаки, захоплення. Все, що робить дитина, відбивається на його сприйнятті світу.

Большое внимание, при обустройстве детской комнаты, уделяется освещению, так как бра детские светильники или люстры должны давать комфортный свет и создавать в комнате непринужденную атмосферу, благодаря своему сказочному дизайну.


 І продумуючи інтер'єр кімнати дитини, потрібно не забувати про це. Обстановка повинна не наводити тугу, а бути яскравою і гармоніювати з образом життя підлітка. Меблі краще вибирати світлі і не сильно нагромаджувати кімнату, основний простір має займати місце для сну, краще, якщо це буде тахта, тому розбирати розкладний диван дитина буде лінуватися і буде лежати на нерозібраному, шкодячи своєму не до кінця зміцнілому хребту.

Для різних дрібниць на зразок дисків, журналів та інших речей краще передбачити етажерку, невелику книжкову шафу або полки. Для особистих речей необхідно купити окрему шафу, поставивши її в кутку кімнати для збільшення вільного простору або ж придбати шафу-купе.

Багато підлітків люблять обклеювати стіни постерами, тому дорогі шпалери купувати не варто. Крім цього, буде краще, якщо вони будуть світлі і однотонні. Для того, щоб в кімнаті було багато світла, фіранки краще теж взяти в світлих тонах. Найважливіше, щоб дитину нічого не дратувало в кімнаті, адже це його особистий простір.

Так як значну кількість часу підліток буде проводити за комп'ютером або уроками, велику увагу потрібно звернути на те, як виглядатиме робоча зона. Розрахуйте все так, щоб на столі у дитини був вільний простір для занять, а монітор комп'ютера не перебувала занадто близько, в ідеалі-не менше метра від людини. Принтер теж краще встановити трохи в стороні.

Продумайте, де краще розмістити стіл і який вибрати стілець, адже від цього залежатиме комфорт дитини і здоров'я його хребта. Важливо, щоб він був зручний і спина не була в постійній напрузі. Багато фахівців в області психології вважають, що висвітлення приміщення впливає на психіку дитини, тому бажано, щоб на додаток до денного світла було ще й вечірнє.

Для цього можна купити лампу, яка впишеться в інтер'єр кімнати, а кут її освітлення буде регулюватися. Пам'ятайте про важливість фізичної активності для підлітка, для цього можна зробити окрему спортивну зону в самій кімнаті або ж зробити її по сусідству зі спальнею дитини. Оформивши її відповідно до побажань і спортивними інтересами дитини, ви зможете посприяти розумовому і фізичному розвитку вашої дитини, а це важливо для зростаючого організму.