​Капітальний ремонт в питаннях і відповідях

Ніщо не викликає сьогодні стільки питань у власників житла в багатоквартирних будинках, як капітальний ремонт і обов'язкові внески на нього. Щоб раз і назавжди розставити всі крапки над «i», ми зібрали найбільш часто зустрічаються і дали на них прості і зрозумілі відповіді.

Срочную доставку из Луганска в Киев Вы можете заказать на сайте https://optima.fm/taxi-kiev по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Іншого в рахунках за комунальні послуги з'явилася графа «капітальний ремонт»?

Житловий будинок (покрівля, фасад) і його «начинка» (вентиляція, труби, ліфти, опалювальне обладнання, пожежна сигналізація, електрообладнання, прилади обліку та ін.) Мають певний термін служби, приблизно 25-35 років. Якщо після закінчення цього строку не провести їх заміну або ремонт, то у жителів можуть початися проблеми: течі, аварії, перебої в електропостачанні, відмови ліфтів і т. П. - все, що нерідко відбувається в старих будинках, які давно не ремонтувалися.

Щоб проживання в будинку було безпечним і комфортним, необхідний капітальний ремонт. Якщо будівля має тривалий термін експлуатації, наприклад, більше 50 років, можуть знадобиться більш серйозні відновлювальні роботи, такі як ремонт перекриттів і каркаса.

Раніше гроші за капітальний ремонт з мешканців не брали. Чому ми повинні платити тепер?

Раніше, тобто ще в СРСР, будинки не були власністю мешканців. Квартири їм давало або держава, або підприємства, які будували будинки для своїх співробітників. Житло їхнє, вони ж його і повинні були ремонтувати.

Але за останні 25 років значна частина житла, побудованого в радянський період, була мешканцями приватизована, тобто перейшла в їх володіння. Тепер власниками будинків є ті, хто в них живе, а не держава або підприємства. А хто володіє будівлею, той і повинен його ремонтувати. Тому в квитанціях і з'явилася графа «капітальний ремонт».

Те ж саме відноситься і до нових будинків, побудованим недавно. Люди, які купили в них квартири, відразу починають щомісяця відраховувати гроші в рахунок майбутнього капітального ремонту, щоб набрати потрібну суму до моменту, коли прийде час його робити.

Ті, хто живе в соціальних або відомчих квартирах, тобто не є власником, і зараз не платять за капітальний ремонт. Але зате вони платять за найм житлового приміщення, а власники - немає.

Коли ми приватизували квартиру, будинок був у жахливому стані, а капітальний ремонт не проводився дуже давно. Як бути, адже поки набереться потрібна сума, будівля зовсім занепаде?

Накопичення необхідної суми не є обов'язковою умовою для проведення капітального ремонту. Регіональні фонди капітального ремонту - це загальна «скарбничка», з якої кошти виділяються тим, хто має потребу в них в даний момент. Рішення про проведення ремонту може бути прийнято загальними зборами власників у будь-який момент. Після проведення експертизи будинок включать до програми капітального ремонту.

Збором і розподілом коштів займається регіональний оператор капремонту. Ми не довіряємо цій організації і не хочемо оплачувати чужі ремонти. Чи можемо ми самі контролювати використання наших грошей?

Можете. Житловим кодексом РФ передбачений альтернативний механізм збору коштів на капітальний ремонт. Для цього необхідно провести загальні збори власників житла і 2/3 голосів від загального числа вибрати порядок збору коштів на спеціальному рахунку вашого будинку в банку. Такий спецрахунок не може бути заарештований, кошти з нього ніхто не має права забрати - вони знаходяться під захистом держави і використовуються тільки цільовим призначенням. Перераховувати гроші туди можна через керуючу компанію, а ще краще - утворити ТСЖ і самим вирішувати всі питання.

Хто і як встановлює розмір платежів на капремонт?

Мінімальний розмір внеску встановлює суб'єкт Федерації, в перерахунку на 1 квадратний метр загальної площі належить власнику житла. Платити менше, ніж встановлений мінімальний розмір, не можна. Але при бажанні зробити ремонт швидше (або провести додаткові роботи) можна на загальних зборах прийняти рішення про збільшення розміру внеску або про одноразове (одноразовому) додатковий внесок.