​Кому довірити будівництво будинку?

Мабуть, немає іншої ситуації, в якій прислів'я «довіряй, але перевіряй» була б настільки ж актуальною, як в разі вибору підрядника. Однак перевірка часто ускладнюється тим, що замовник просто не знає, з яких питань слід «трясти» діючого або потенційного підрядника. Щоб уникнути такої ситуації корисно переглянути список питань, які обов'язково повинні бути озвучені в розмові з підрядником.

Оригинальные фотообои Вы можете прниобрести на сайте https://artconvas.ru по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

1. Скільки років компанія працює на ринку і скільки будинків вона побудувала за цей час?

«Голі» цифри мало про що говорять. Є компанії, які будують не більше 25 будинків в рік, але при цьому підходять індивідуально до замовника і скрупульозно до будівництва, а є ті, які будівництво будинків поставили на потік, з усіма наслідками, що випливають. Навіть якщо вам продемонструють товстий альбом з фотографіями будинків, не поспішайте вірити підрядникам на слово. Хто знає, чи показують вам власні проекти або просто красиві будиночки, сфотографовані у віддаленому селищі? Щоб дозволити сумніву, поцікавтеся, чи готовий підрядник посприяти вам при огляді втілених ним проектів і допомогти дізнатися думки клієнтів?

Якщо це так, то вже сам факт свідчить про надійність підрядника. Проте в бесіді з клієнтами компанії постарайтеся з'ясувати, чи дійсно вони були задоволені якістю її роботи; було завершено будівництво в запланований термін; був реалізований проект в рамках початкового бюджету; наскільки швидкою була реакція підрядника на вимоги усунення проблем.

2. Яка кадрова, технічна та технологічна оснащеність будівельної компанії?

Тендер

Життєва логіка підказує, що і серед професіоналів можна знайти тих, хто виконає роботи подешевше. Де розумні межі низьких цін? Попросіть підрядника привести попередню укрупнену калькуляцію вартості будівництва. Повторіть це прохання ще в трьох-чотирьох фірмах. Дайте кандидатам 2-3 тижні для підготовки кошторису. Найкращий варіант - кошторис, в якій окремо вказана вартість за такими розділами:

- витрати на матеріали і роботу будівельної техніки;

- оплата праці робітників;

- накладні витрати будівельної організації з виконання робіт на даному об'єкті

- планований прибуток.

В ідеалі кошторису потенційних підрядників повинні відрізнятися тільки по четвертому пункту. Але на практиці у багатьох підрядників два останніх доданків «зашиті» в двох перших. Нерідко за спокусливо низькими цінами криється спроба ввести замовника в оману. У процесі виконання робіт може «несподівано» з'ясуватися, що ціни на ті чи інші будівельні матеріали підросли, а деякі компанії ненавмисно «забувають» порахувати деякі обсяги робіт і виставляють їх потім як додаткові.

Поцікавтеся наявністю у підрядника складів, транспортних засобів, власного виробництва. Слід також дізнатися, чи є в підрядної організації свої архітектори-проектувальники і фахівці з інженерних систем і чи є відповідна ліцензія на архітектурно-будівельну діяльність. Їх наявність в штаті особливо важливо, якщо з тих чи інших причин архітектор обраного вами проекту котеджу не зможе зайнятися «прив'язкою» проекту до місцевості. У цьому випадку підрядник повинен буде самостійно взяти на себе дрібні зміни проекту.

3. Чи є у підрядника досвід зведення будинків з технологій, закладеним у проекті?

Якщо підрядник має великий досвід будівництва цегельних котеджів, це зовсім не означає, що він зможе з таким же успіхом будувати каркасні будинки. З перегляду вже збудованих підрядником будинків ви зможете зрозуміти, наскільки він «гнучкий» в застосуванні різних будівельних і оздоблювальних технологій. Покладатися на будівельника, який будує якийсь один тип будинків, який не збігається з вашим проектом, не варто.

4. налагоджена у будівельників зв'язку з виробниками або великими постачальниками будматеріалів?

Наявність таких зв'язків, по-перше, дозволить серйозно знизити вартість будівництва і, по-друге, дасть можливість побудувати будинок з «місцевих» матеріалів, не порушуючи при цьому вимог проектної документації. Практика свідчить, що багато із закладених в проекти матеріалів можуть бути замінені, і досвідчений підрядник, так само як і досвідчений тренер, вміє «міняти гравців», тим більше якщо в штаті є свій ліцензований архітектор або конструктор.

Однак слід уважно ставитися до таких замін - бувають випадки, що підряднику зручно або вигідно застосовувати певні матеріали і технології, незважаючи на те, що це може йти на шкоду кінцевої реалізації об'єкта. Тим більше що багато хто з проектів, придбаних через «КП», проходять експертизу найбільших світових виробників на предмет грамотності та раціональності застосованих в них рішень, а також правильності використання конкретних матеріалів і компонентів інженерних систем.