Маршові сходи в будинку

Коли мова йде про будівництво сходів, для початку потрібно визначитися з приміщенням, в якому вони будуть розташовуватися, потім з матеріалом і типом сходів.

Найчастіше в приватних будинках, з кількома поверхами, вибір падає на маршові сходи, вони є найбільш комфортними для людей різного віку.

Сегодня для изготовления различных видов ограждений в основном используют нержавеющую сталь. Особенно красиво смотрятся перила из нержавейки , которые к тому же обладают такими качествами как прочность, долговечность, устойчивость к коррозии.

Площа й розміри сходів

За параметром компонування, можна вибирати сходи виходячи з розмірів площі, відстанню між самими поверхами й, уподобаннями власників будинку. Є два типи сходів: поворотні й прямі.

Сходи прямі, це по суті один проліт, що з'єднує два поверхи. Такий варіант вибирається досить часто. Він простий у виконанні, сходи з такою конструкцією міцні та зручні, особливо якщо в будинку доведеться жити дітям або людям похилого віку.

Різновиди сходів

Сходи поворотні, як правило, включають кількість маршів більше двох. У проміжках розміщується майданчик. Серед переваг такого типу сходів, можна назвати економію місця. Навіть при однаковій висоті ступенів з прямими сходами, поворотне спорудження займе менше місця.

Часто, такі сходи, встановлюють уздовж стіни, за рахунок цього виграється місце в приміщенні, а простір, що утворився під нею, використовують для певних потреб, облаштовують підсобні приміщення й декорують полицями для книг, за бажанням можна придумати багато цікавих рішень.

Сходи Г-подібні, являють собою конструкцію, що сполучає два марші, утворюючи прямий кут.

Сходи П-подібні, мають майданчик, що сполучає два марші. Ще такі сходи називають напівперевертнями. Іноді майданчики розташовують на рівні поверху, або в проміжках між ними. З'єднання маршів відбувається під кутом сто вісімдесят градусів.

Трисекційні сходи, є напівперевертнями, в них три марші, й вони розташовуються один до іншого під прямим кутом.

Сходи трапецієвидні, володіють особливістю - сходові марші прилягають один до одного під кутом, відмінним від прямого. Такі сходи гармонійно впишуться в інтер'єр з нестандартним, унікальним плануванням.

Сходи закруглені, інакше кругові або криволінійні. Чудово виглядають в будь-яких дизайнерських задумках, завдяки унікальній конструкції. Оборотний кут дорівнює 360 ?.

Сходи комбіновані, поєднують елементи, зібрані з різних видів. Наприклад, поєднати напівперевертні сходи з П-подібними.