Матеріали для фундаменту

Під фундамент кожного будинку матеріали підбираються індивідуально, залежно від поверховості та самої структури будівлі.

Основні використовувані будматеріали - пісок, крупний щебінь, цемент, бутовий камінь, арматура.Так само потрібні: в'язальний дріт, дошки, цвяхи, плівка і бетон. 

Пісок використовують для замішування бетону і вирівнювання нерівностей у траншеї під фундамент. Практично жодне будівництво не обходиться без цементу, він необхідний для розведення розчину і створення бетонної суміші. 

Для створення фундаментів в складних умовах, будь то близькість грунтових вод або при будівництві в зимовий період, перевагу віддають маркам цементу, стійким до дії навколишнього середовища, таким як цемент М400. До того ж, на цемент М400 ціна цілком доступна. Крупний щебінь використовують як ущільнювач, його закладають під основу поверх піску. 

Бутовий камінь (рваний камінь) призначається лише для певного виду фундаментів.При зведенні фундаменту з бутового каменю не потрібно ні дощок, ні арматури, він укладається один на одного так, щоб було менше щілин. 

Арматуру використовують для додання жорсткості і міцності. Розмір і правила в'язки вказуються в проекті ще до початку будівельних робіт. На арматурі тримається весь фундамент. В'язальний дріт застосовують для зв'язки арматури. 

В'язальний дріт ні в якому разі не повинна бути іржавою і низької якості.Дошки використовують для збивання опалубки, якщо немає готових щитів. 

Бетон - однорідна зв'язкова рідка маса з піску, крупного щебеню і цементу, яка заливається у фундамент і є його основою. Плівка потрібна для укриття фундаменту після заливки, щоб запобігти швидке випаровування вологи. При різкому випаровуванні фундамент може порвати і з'являться тріщини. Міцний і надійний фундамент - запорука довговічності і безпеки будівлі.