Небагато з історії компресорів.

Мало хто знає, але компресор був винайдений ще в часи далекої давнини. У Х столітті до н. е. при виплавці металу стали використовувати ручні міхи. Цей пристрій і прийнято вважати першим механічним компресором. У 3 столітті до н. е. винахідник Ктесібій із Стародавньої Греції призвів на світ катапульту.

Вона діяла за рахунок стисненого повітря. З тих пір ідея компресора залишалася довго без будь-якого продовження. Поки в кінці 17 століття німецький вчений Геріке не створив поршневий насос. Цей винахід став попередником компресора, створеного в наші дні. Тут використовувалася одна сходинка стиснення.

Несмотря на то, что винтовые элементы компрессора качественные и надежные, они все же выходят из строя. Капитальный ремонт винтовой пары - задача довольно сложная, состоящая из нескольких этапов и потому выполняется специалистами с опытом в этой работе.

Ползунов Іван Іванович пішов далі. І в 1765 році з'явився перший поршневий компресор. Через 84 роки, німець Ратен створив вже багатоступінчастий компресор. Тут охолодження здійснювалося за допомогою багатоступінчастої системи. У 1873 році швейцарці створили перший пневматичний перфоратор, а в 1913 році американці придумали пневматичний краскопульт.

Крапку в справі про компресори поставив швед Лісхольм. У 1939 році він створив гвинтовий компресор. Саме цей винахід поліг в основі того обладнання, яке використовується й до цього дня. Зокрема, пересувних компресорних установок.

Компресор - спеціальний пристрій, який забезпечує потік повітря в пневмо - інструмент. Така система отримала широке застосування й використовується все частіше в промисловості, медицині, а також стоматології. І цей список галузей постійно зростає.

Все компресорне обладнання поділяється на: поршневі, гвинтові й безолійні установки. Крім них, так само є поршневий компресор з ремінним приводом. Такий поділ на групи вийшов у результаті спеціальних вимог до умов техніки, середовища розміщення, продуктивності та ін.

У промисловості переважно затребувані гвинтові компресори. Це пояснюється тим, що у них є здатність виробляти найбільший тиск повітря.

При купівлі компресора слід звернути увагу на наступне: ресивер повинен бути досить містким. Чим більше ресивер, тим краще. І навіть, якщо відбудеться збій компресора, то він буде працювати ще деякий час. Крім цього, обсяг ресивера грає ще одну чимало важливу роль: він значною мірою може придушити пульсації стисненого повітря, що забезпечить найбільш стабільну роботу обладнання.

Найбільш затребуваними компресорами є гвинтові. Їх головна відмінність від поршневих полягає в тому, що вони можуть працювати постійно. Це відбувається тому, що поршень поршневих компресорів постійно треться об самий циліндр, що призводить до частих збоїв у роботі й поламок. Крім цього, вони також рідше виходять з ладу й надійніші.

Тепер поговоримо трохи про історію створення компресорів.

Ще в давні часи люди намагалися винайти парову турбіну. Орієнтовна дата цих спроб - I століття до н. е. Винахід першого поршневого насоса XVII століттям в 40 - ті роки. Його винайшов Отто фон Геріке, які до цього винаходу довів те, що в атмосфері існує тиск.

У середині XVIII століття француз Ледебур довів відцентровий принцип, що послужило створенню відцентрового водопід'ємника.

У 1705 році був побудований паровий насос Томасом Ньюкоменом і Дж. Коулі. У Росії ж перша парова машина була побудована в 60 - х роках XVIII століття І. І. Ползуновим.

Однак ці відкриття не призвели за собою велику популярність у використанні численними підприємствами. Однак, все ж користь від них була - вони стали свого роду базою, яка потім допомогла у подальшому розвитку компресорів по всьому світу.