​Нижня і верхня обвязка каркасного будинку своїми руками

Всі каркасні будинки мають верхню і нижню обв'язки, які забезпечують їх міцність і фортеця всієї конструкції. Якщо вони виконуються неправильно і без дотримань всіх технологій, то весь будинок виходить ненадійним і недовговічним.

Услуги электрика Киев недорого помогут в считанные минуты решить проблемы с проводкой и электросчетчиком. Вы будете приятно удивлены высоким качеством услуг, а также их приемлемой стоимостью. Обращайтесь за помощью к профессионалам.

Нижня обв'язка каркасного будинку - це перший шар з дощок, бруса або колод, що укладається безпосередньо на фундамент і міцно прикріплюється до нього. Така обв'язка забезпечує надійну фіксацію споруди до фундаменту і є опорою для підлоги і стін.

Зведення каркаса будинку можна починати тільки після завершення укладання нижньої обв'язки.

Вимоги до матеріалів для нижньої обв'язки

Для нижньої обв'язки каркасного будинку своїми руками рекомендується використовувати деревину хвойних порід, яка володіє декількома суттєвими перевагами перед листяними. До них відноситься:

висока міцність

Тривалий термін експлуатації

прямий стовбур

Відмінні будівельні характеристики

низька влагопроницаемость

Найчастіше в якості матеріалу для нижньої обв'язки застосовується модрина, кедр, сосна, ялина. Вибір породи дерева залежить від умов конкретної ділянки місцевості і здійснюється з урахуванням її наявності і найбільш підходящою щільності, міцності і ціни матеріалу.

Поряд з вибором деревини підбирається і форма пиломатеріалу:

брус

колода

Дошка або зв'язка дощок

Якщо вирішено використовувати зв'язку дощок, то вони повинні бути з'єднані між собою у шаховому порядку цвяхами (шурупами) різної довжини.

Перед виконанням нижньої обв'язки весь підготовлений матеріал повинен бути оброблений: обробка матеріалу для обв'язки антисептиком

Антисептиком, що запобігає загнивання і грибкові захворювання

Антипіреном, що підвищує вогнестійкість і запобігає загоряння

Через велику наявності деревних смол найбільш затребувана обробка антипіреном для соснових матеріалів.

У деяких випадках нижню обв'язку виконують з металевого профілю, але для каркасного будинку такий варіант недоцільний.

Укладання нижньої обв'язки каркасного будинку

Дана технологія складається з декількох етапів:

1 - підготовка фундаменту

2 - підготовка будматеріалів

3 - укладання обв'язки і її з'єднання

гідроізоляція фундаменту перед обвязкойПодготовка фундаментів різних видів під нижню обв'язку принципових відмінностей не має. Вона містить в собі:

Перевірку горизонтальності поверхні фундаменту

Виконання гідроізоляції з руберойду або бітуму

На цьому ж етапі повинен бути передбачений механізм скріплення підстави і обв'язки. З цією метою в фундаменті монтуються анкерні болти або забиваються дерев'яні пробки.

Підготовка будматеріалу починається з його сушіння. Потім вибираються кутові елементи і визначається спосіб їх з'єднання - в полдерева або в іполулап.

У першому випадку на кінцях кутових елементів зрізається по половині їх товщини (випилюється прямокутник), у другому зрізка деревини здійснюється не під прямим кутом. Для виконання виїмок рекомендується використовувати електрорубанок.

нижня обв'язка з досокУкладка обв'язки починається з намітки кутів майбутньої споруди.

Відзначається деяка точка, яка приймається як перший зовнішній кут будинку, і на цьому місці вбивається цвях. Потім аналогічним способом зазначаються всі кути. Після закінчення цих робіт перевіряється прямота кутів за допомогою плотницкого трикутника.

Після цього виконується один кут майбутньої будови і укладання підготовлених колод (брусів, дощок або зв'язок дощок). Стики прокладаються джутовій стрічкою.

При використанні зв'язки дощок необхідно укладати її на ребро, тобто таким чином, щоб з'єднання між дошками розташовувалися вертикально.

кріплення нижньої обв'язки анкерними болтаміНа прямих ділянках елементи обв'язки з'єднуються лобовим упором (так само, як і кутові з'єднання) з використанням прокладки з джутової стрічки. Скріплення елементів між собою виконується за допомогою скоб або металевих куточків.

Коли всі елементи обв'язки покладені, виконується ще одна перевірка прямоти всіх кутів і горизонтальності конструкції за допомогою рівня.

Для кріплення нижньої обв'язки до фундаменту використовується два варіанти:

1 - анкерними болтами, попередньо вмонтованими в фундамент (отвір під болт в дошці, колоді або брусі висвердлюється під час його укладання і підгонки). Анкерний болт повинен бути закріплений в кожному стовпі столбчатого підстави або по периметру всього стрічкового фундаменту

2 - з'єднання цвяхами, які забиваються в пробки, які вмуровані в фундамент на етапі його підготовки під обв'язку. Цей метод скріплення вважається більш надійним

Закріплена нижня обв'язка ще раз перевіряється на горизонтальність за рівнем, а потім в ній виконуються отвори під лаги.