Обсадна коробка будинку зі зрубу

Купуючи або будуючи дерев'яний будинок зі зрубу потрібно враховувати той факт, що з плином часу така будова починає сідати, що несприятливо позначається на дверних отворах і вікнах. Для того, щоб захистити двері та вікна від деформації, необхідно встановлювати додатковий захист.

Сегодня большой популярностью пользуются дома из дерева, так как это натуральный экологически чистый материал. Ведь срубы деревянных домов обладают массой преимуществ и положительных качеств, среди которых главными считаются, то что именно дерево способно хорошо удерживать тепло, а также привлекательность и оригинальность домов.

В якості такого захисту використовують дерев'яний короб, що виготовляється спеціального для таких процесів. Інакше його ще називають обсадою або окосячкою. Варто приділити окрему увагу на обсаду або окосячку дерев'яних вікон.

Конструкція такого короба складається з боковини, підвіконної дошки й вершника. Застосування даної конструкції може вирішити одночасно кілька цілей. Завдяки тому, що короб відділений від будівлі, забезпечується велика надійність при усадці будівлі.

Крім цього вона захищає й саму віконну раму від деформування, оскільки колоди за пришестям певного часу зміщуються ще й у горизонтальному напрямку. Але крім всіх цих позитивних властивостей, обсада має й один несприятливий наслідок - створюється зазор між вікном і верхнім брусом, який необхідно утеплювати. Зовні утеплення виробляють за допомогою монтажної стрічки, яка виконує ще й роль пароізолятора.

Зводячи зрубний дерев'яний будинок, створюють конструкції обсадних коробок декількох типів. Якщо величина середніх діаметрів колод більше 3.5 дециметрів, систему розміщують в заставний брусок.

Спочатку відзначають серцевину на кожному вертикальному кінці колоди, після цього поздовжньо розміщують паз, що має розмір 5х5 сантиметрів. Потім надають форму дерев'яної конструкції обсада, що має п-подібну форму, який кріпиться за допомогою саморізів.

Шип-моноліт

Шіп-моноліт - так називається конструкція, пази якої більше на 5 см ніж у попередньому. У цьому випадку встановлюються стійки у формі літери Т. Їх розміри складають 10х15 сантиметрів, товщина при цьому повинна бути, приблизно, 20 см. Вся конструкція встановлюється за допомогою спеціальних шпильок, на вершині горизонтальної частини встановлюється вершник, ширина якого становить 5 см.

Одна з варіацій монтажу обсадної коробки передбачає нарізку пазів на отворах стін для дерев'яного бруса. Габарити такого бруса повинні бути 5х5 см. Окосячка, при цьому буде виступати на 25 відсотків з отвору, і мати складну форму. Все це допоможе приховати використовувану при монтажі піну. Потім настає черга встановлювати лиштви - обробка приміщення зсередини.