Основні кроки укладання паркету

Паркет з масиву ясеня або дуба - дороге, але дуже красиве підлогове покриття. Тому й не дивно, що воно як і раніше користується у білорусів підвищеним попитом. До слова, укладання паркету - справа не така і клопітка, тому зайнятися ним можна і самостійно. Отже, з чого почати?

В наше время настоящим прорывом в строительстве жилья стали дома из панелей сип. Абсолютно любой сложности Проекты домов из сип панелей от 100 до 200 м кв воплощаются в жизнь специалистами компаний в кратчайшие сроки с соблюдением всех норм и требований современного строительства.


Крок 1. Розбираємося з малюнком

Якщо ви робите євроремонт і хочете покласти паркет, обов'язково подумайте про те, який у нього буде малюнок укладання. Варіантів безліч - від класичної «ялинки» до складних візерунків, що складаються з геометричних фігур.

Пам'ятайте, що простіше всього укладати «ялинку». А от з паркетом з більш складним малюнком доведеться помучитися, адже його ще потрібно буде правильно скласти. У будь-якому випадку, перед укладанням гарненько потренуйтесь, що називається, «вхолосту» і порозкладуйте ламелі на підлозі, щоб розібратися зі специфікою малюнка.

Крок 2. Готуємо основу

Потім приступайте до підготовки підстави. Зніміть старе покриття і вивчіть бетонну стяжку на підлозі. Вона повинна бути:

ідеально рівною, без горбів і виступанія (якщо вони є, їх необхідно видалити за допомогою спеціальних інструментів);

без плям фарби, жиру і масел (вони легко видаляються ацетоном та особливими хімічними складами);

загрунтована (грунтівка зміцнює верхній шар стяжки).


Крок 3. Приступаємо безпосередньо до кладки

Підготувавши підставу, починайте безпосередньо укладку ламелей. До підлоги вони прикріплюються за допомогою спеціальних клеїв, після чого фіксуються за допомогою метизів (і клеї, і металовироби купуються заздалегідь). Обов'язково стежте за тим, щоб суворо дотримувався малюнок паркету.

Кріпильні металовироби потрібно забивати під кутом строго 45 градусів. Якщо якісь ламелі нещільно підходять один до одного, їх можна підбивати киянкою. Але не кладіть паркет впритул до стін - неодмінно залишайте між ними і ламелями відстань в 6-7 мм. Це потрібно, щоб в процесі природного температурного розширення ламелі не деформувались.

Крок 4. Наносимо полірувальні матеріали

Після того як укладання завершено, залишилося нанести на паркет полірувальний склад. Завдяки йому підлогове покриття набуває яскравий блиск, стає майже глянсовим. Дані склади втираються губками, які обов'язково продаються в кожному салоні паркету. Поради з нанесення полірувальних матеріалів:

намагайтеся втирати їх максимально рівномірно по всій поверхні;

наносьте не менше трьох шарів;


наносьте кожен наступний шар тільки після того, як висох попередній