Оживи свій безликий паркан!

Будь-який власник земельної ділянки хоче позначити межі володіння. Є багато способів, щоб відгородитися від цікавих поглядів перехожих і сусідів і створити свій внутрішній рай. У більшості своїй використовується сітка або простий паркан з дощок. Дуже часто використовується жива огорожа. У неї є безліч плюсів! Це красиво, незвично і головне екологічно!

У зведенні живоплоту найголовніше вибрати правильний «будівельний матеріал», адже не кожні рослини можуть прижитися (все залежить від кліматичної зони). Брати спеціально вирощену в розпліднику огорожа - справа накладне, тому найкраще, ч то тут можна придумати - виростити її самому.

Поговоримо, про найпопулярніші матеріалах. Туя є одним з яскравих представників живоплоту. Круглий рік зелена крона вам забезпечена. Невибаглива до умов, словом, ідеальний матеріал. Так само можна використовувати ялина, ялівець, самшит, останній правда краще на зиму вкривати, ну і останнім часом популярний європейський вічно зелений чагарник, бирючина. Для укриття високих парканів і стін цілком підійде граб.

Найголовніше тепер визначитися з доглядом за майбутньої захистом. Стригти або не стригти? Для тих хто любить прості рішення радимо вибрати варіант складається з рослин одного виду і невибагливих до природних катаклізмів. Тим, кому хочеться внести різноманіття в свою огорожу, може поекспериментувати у створенні звивистих і багатоярусних огорож, які складаються з різних видів рослин, різної форми і забарвлення.

Висота вашої живоплоту належна бути така, якою ви собі уявляли. Для огорожі, а також для позначення ділянки, потрібно робити висоту в близько 3 метрів. Для розділення усередині ділянки на які-небудь зони або для маскування, цілком підійде висота порядку одного або двох метрів. Доріжки, як і рослинні бордюри прийнято позначати насадженнями у висоту до одного метра. Можна використовувати і дорожні бордюри, тротуарну плитку або бруківку.

Зведення будь живоплоту вимагає як певних знань, так і терпіння. Це досить трудомісткий процес і не буде зайвим хоча б на початковому етапі звернутися за допомогою до професіоналів, з озеленення. І служив ці зусилля (Професійний підхід + ваше бажання) через пару років ви будете насолоджуватися красою вашої ділянки як всередині, так і зовні.