Підлога з дерева

Всі роботи з внутрішнього оздоблення в будинках, виконаних з бруса, слід починати з упорядження підлогового покриття в його приміщеннях. За ідеї, укладання підлоги можна проводити відразу після того, як закінчується останній етап будівництва. Найголовніше знайти правильний підхід, і тоді створення дерев'яної підлоги не викличе ніяких труднощів навіть у недосвідченої людини.

В наши дни при строительстве дома или другого объекта уделяется большое внимание защите строения от влаги, возникновения вредных грибков и плесени. Система надежной гидроизоляции может избавить и защитить от этих неприятностей, а так же повысить морозостойкость и прочность строения.


Останнім часом в якості підлогового покриття використовують фрезеровану дошку, оснащену спеціальним гребенем і пазами. Такий матеріал, як правило, має товщину, яка не виходить за рамки межі від 28 до 44 мм, а ширина не перевищує 145 мм. Якщо ви хочете, щоб мостини щільно прилягали до лагів, то вам слід у кожній дошці проробити поглиблення, розміром близько 2 мм.

Саме через цей отвір і здійснюватиметься вентиляція всього простору, утвореного між на столом чорнового покриття і чистового. Для того, щоб дошки знаходилися досить щільно одна до одної, слід на боці паза зробити незначні скоси, які спрямовані на лицьову поверхню.

Для мостин реально підходять такі матеріали, як:
1. шпунтована дошка з фальцем;
2. дошка, оснащена прямими, трапецієподібними або сегментними шипами;
3. дошка зі шпунтом.

Від фрезерованої дошки їх відрізняє те, що оброблені вони тільки з лицьових сторін, не мають вентиляційних отворів, а значить і настелити підлогове покриття буде досить складно. Пов'язано це з тим, що дошки під час робіт можуть злегка переміщатися, навіть якщо буде зовсім незначний горбик, що не перевищує 2 мм.

Але найважче зробити чистовий варіант підлоги з необрізної дошки, тому що їх все ще необхідно додатково обробляти, тобто спочатку потрібно обстругати лицьову сторону, а потім за допомогою сокири стесати обзел.

Варто відзначити, що незалежно від того, який вид дощок ви використовуєте, їх укладання краще здійснювати у вигляді річних шарів, спрямованих в різні сторони. Якщо ви хочете отримати ідеально рівну чистову підлогу, то необхідно суворо дотримуватися даної умови, в іншому випадку підлога почне піддаватися впливу деформації, а значить її легко буде покоробити.