​Переваги та недоліки металочерепиці

При будівництві будинку неможливо обійтися без покрівельного матеріалу для даху. Але як зробити правильний вибір при такому розмаїтті на ринку? Адже дах повинна бути довговічною, міцної і прослужити десятки років, тому необхідно проводити якісні покрівельні роботи та обирати якісний матеріал. Досвідчені фахівці рекомендують зробити вибір на користь металлочерепеци. Так чому ж зарекомендував себе цей матеріал?

Справа в тому, що він має низку незаперечних переваг.

В першу чергу, металочерепиця - досить недорогий матеріал. Але не варто думати, що це позначається на його якості, адже за естетичними і експлуатаційними властивостями він перевершує звичайну черепицю в кілька разів.

Крім того, монтаж такої покрівлі доступний і непрофесіоналам. Застосування металочерепиці не вимагає особливої підготовки і навичок, більш того, тимчасові витрати на роботу будуть мінімальні.

Варто також врахувати, що даний покрівельний матеріал не вимагає каркаса підвищеної міцності. Завдяки легкій вазі, металочерепицю можна встановлювати на відносно недорогий каркас, в той час як більш важкі матеріали вимагають використання більш міцних, а значить і дорогих, фундаменту і будівельної конструкції.

Незаперечною перевагою буде і те, що на ринку існує величезна безліч стилів і колірних рішень, що дозволяють втілити в життя навіть найсміливіші архітектурні фантазії.

Дивно, але навіть у металочерепиці є свої недоліки.

По-перше, вона має вкрай низькими шумоізоляційні властивості. Іншими словами, під час дощу або граду, на попередньому поверсі може бути досить шумно. На щастя, цей недолік можна виправитися за допомогою шумоізоляційних матеріалів, спеціально розроблених для таких ситуацій.

корзозія металочерепиці

По-друге, для металочерепиці характерно підвищене утворення конденсату. Дане негативна властивість робить цей покрівельний матеріал досить непередбачуваним. Тобто завжди буде існувати ризик проникнення конденсату під дах, в утеплювач, що, в свою чергу спровокує корозію і гниття. Тобто зайва волога може викликати руйнування і протікання в даху, які дадуть про себе знати, як правило, в самий невідповідний час. Для того, щоб уникнути таких вкрай неприємних ситуацій, виробники будівельних матеріалів розробили допоміжні засоби, застосування яких в процесі монтажу допоможе зробити дах міцною і довговічною.

По-третє, металочерепиця вважається «ніжним» матеріалом, тобто існує ризик пошкодити мінеральне покриття в процесі монтажу. Щоб уникнути цього, покрівельник не повинен ходити по матеріалу в грубому взутті.