Пластикові панелі у ванній кімнаті

Розглядаючи питання чим облицьовувати стіни у ванній, люди зазвичай віддають перевагу традиційному способу, тобто кахельної плитці.

В каждом доме, а тем более в ванной комнате, должен быть полотенцесушитель - необходимый атрибут ванной. Все большую популярность завоевывают электрические полотенцесушители , которые благодаря простоте подключения и эксплуатации, а так же оригинальным формам, являются еще и прекрасным украшением ванной комнаты.


Але деякі нюанси можуть ускладнити цей процес і зробити його не зовсім вигідним:

якісна керамічна плитка коштує досить дорого;
стіни потрібно грунтовно вирівнювати перед облицюванням;
неправильно виготовлена суміш може призвести до того, що плитка обвалиться або розтріскається.

Альтернативним варіантом облицювання стін у ванній є пластикові панелі.

Їх переваги полягають в тому, що:

вони легко миються;
перед їх установкою не потрібно спеціальної підготовки стін;
панелям не страшна ні волога, ні перепади температури, ні грибок, ні цвіль;
при монтажі вас обрадує значна економія часу.

Процес починається з установки напрямних, на які будуть кріпитися пластикові панелі. Профілі кріпляться до стіни звичайними шурупами. На відстані не більше 50-60 см один від одного на одній стіні повинно бути не менше 5 вертикальних напрямних від стелі до підлоги.

Шурупи вкручуються один від одного на відстані не більше 10 сантиметрів. Далі до напрямних горизонтально зверху у стелі і знизу біля підлоги кріпляться П-подібні окантовочні профілі. Вони призначені для того, щоб приховувати краї вставляючих в них панелей і надавати їм акуратний вигляд.

Після завершення монтажу коробки-каркаса приступають до встановлення пластикових панелей. Це не складний процес. Панель трохи вигинають і вставляють вгорі і внизу в пази П-образного профілю. Потім, кожна панель присувається щільно до попередньої і в результаті виходить монолітна стіна з непомітними швами.

Для зовнішніх і внутрішніх кутів передбачені профілі за формою нагадуючі ялинку. Торцеву частину поверхні закінчують F-подібним профілем. У самому кінці кріпиться плінтус, який не тільки надійно закріплює панелі в горизонтальній площині, але і є своєрідною обробкою.

Пластикові панелі тонкі, легко ріжуться звичайним гострим ножем, тому вам не складе труднощів вирізати в них отвори для труб. Хочеться зауважити, що обробка ванної кімнати та туалету пластиковими панелями обійдеться не дорого, тим більше що принцип їх монтажу досить простий і не вимагає залучення професіоналів.