Покрівля для альтанки

Альтанку на дачній ділянці споруджують багато, тому що вона є прекрасним місцем відпочинку і навіть прийому їжі на свіжому повітрі. Таку будову можна розташувати в будь-якому місці ділянки і зводять її, як правило, з легких матеріалів і без фундаменту.

Сегодня среди огромного разнообразия кровельных материалов на строительном рынке выгодно выделяется такой вид кровли, как Битумная черепица Харьков - очень красивый, практичный и современный материал, обладающий отличными эксплуатационными свойствами и техническими характеристиками.


Планування альтанки відповідає виключно смакам та уподобаннями господарів дачі, але, як і всі будови, краще, щоб вона органічно вписувалася в навколишній ландшафт і поєднувалася з архітектурою будинку. При будівництві альтанки основну її частину становить дах і від того, як він виглядає, буде читатися загальний стиль.

Вибираємо форму даху

Так як альтанка служить місцем відпочинку і не вимагає спорудження фундаменту, дах тут також роблять з легких матеріалів, щоб зменшити вагу всієї конструкції. Дуже важливо взяти до уваги силу вітру і снігові умови в місці, де розташована дача, так як альтанка - це довготривала і надійна споруда. Дах не повинний затримувати схід снігу і кренитися через пориви сильного вітру.

Якщо ви збираєтеся побудувати альтанку біля води, то матеріали даху і стовпи необхідно обробити складами проти гниття і цвілі.

Часто тут встановлюють мангал або барбекю, тому дах потрібно захистити від займання, вибравши негорючі матеріали. Форма даху може бути будь-якою, так сферична конструкція буде протистояти вітру, і не накопичувати воду або сніг. У разі скатного даху можна подовжити її звіси, тоді дощ не буде заливати внутрішній простір альтанки.

Матеріал даху

Від того з якого матеріалу буде побудований дах залежить комфортне перебування в альтанці. Профнастил та металочерепиця - хороші покрівельні покриття, але при дощі в такій альтанці буде дуже шумно. При влаштуванні даху віддайте перевагу матеріалам з шумоізолюючими властивостями, ними є рулонна черепиця і бітум.

Для створення дахів у вигляді купола застосовується полікарбонат, він прозорий і добре пропускає світло. Такий матеріал володіє відмінними теплоізоляційними властивостями, він легкий і простий в монтажі та демонтажі. Якщо ви сумніваєтеся у виборі матеріалу, зробіть вибір на користь нього. Під полікарбонатним дахом не можна встановлювати мангал, так як це горючий матеріал.