Поради до будівництва паркану з каменю

Планування кам'яного паркану - думка досить серйозна. Такий вид паркану не тільки забезпечить надійну охорону, а й додасть ділянці чудовий естетичний вигляд. До побудови паркану з каменю слід поставитися дуже прискіпливо і навіть педантично.

Цей вид огороджень «не любить» промахів у проектуванні та будівництві. Треба бути готовим до досить важкої фізичної роботи, яка займе значний час. Однак, результат буде приголомшливим. Тільки заради цього варто взятися за цей нелегкий процес.

На сегодняшний день при облицовке стен плиткой невозможно избежать такой операции, как резка керамической плитки , которая производится с помощью специальных инстументов или станков различных размеров и сложностей.

Проектування і закладка фундаменту

На місцевості необхідно позначити розміри і розташування майбутнього фундаменту. Насамперед необхідно враховувати пучинистість грунту. Для європейських територій глибина траншеї в 0.5 метра буде цілком достатньою. Приблизно через три метри необхідно підготувати ями для забірних стовпів. Глибина їх має бути не менше 1.5 метра.

Це гарантовано убезпечить огородження від впливу промерзлого грунту. Після даних операцій, траншею і ями для стовпів заливають цементним розчином. Попередньо в ями поміщають металеві каркаси, які забезпечать стійкість стовпів, а в траншеї кладуть арматуру середнього обсягу. Цемент повинен бути залитий по рівень грунту.

Процес побудови

Краще, якщо камінь буде середніх розмірів і мати якесь забарвлення. Паркани, які мають природний колір каменю, навивають смуток і виглядають досить сумно. Підготувавши основний матеріал, можна приступити до будівництва опалубки. Вона повинна мати таку ж висоту, як передбачуваний паркан. Робота починається з того, що готовий цементний розчин акуратно викладається на фундамент. Зверху кладуться камені, які трамбуються кувалдою. Форму каменів можна підганяти самостійно, за допомогою кувалди.

Виклавши один ряд каменів (зовнішній і внутрішній), порожнечі між ними необхідно залити цементом і дати постояти близько доби. Потім, за допомогою залізної щітки або шпателя, очищається цемент з верхньої частини каменів, наноситися новий шар і знову заливається. Таким чином, укладається ряд за рядом, поки паркан не досягне потрібної висоти.

Будівництво краще починати з зведення кам'яних стовпів, після чого можна переходити до прольотів. При сприятливій погоді і середньому темпі роботи, сто метрів кам'яної огорожі займе у будівельника трохи більше місяця часу. Після закінчення робіт, камінь можна обробити барвниками або зробити бляшані покриття. Це запобіжить вплив зовнішніх факторів на камінь і зробить паркан, практично, вічним.

Загальні поради

При будівлі кам'яного паркану, якщо досвіду таких робіт немає, краще звернутися за допомогою до фахівців. У випадку, якщо є велике бажання робити це своїми руками, то отримати інструкції досвідчених будівельників буде не зайвим. Вони можуть підказати специфічні моменти, які важко знайти в будь-якій літературі.

При роботі з бруківкою, краще одягати захисні окуляри. Особливо це важливо в тих моментах, коли кувалдою надається необхідна форма каменю. Слід бути гранично уважним і обережним при укладанні останніх (найвищих) рядів паркану. Необережність може привести до отримання дуже серйозних травм.