Порядок укладання плитки на підлогу

Кухня, ванна, санвузол, а часом і передпокій - це приміщення, для підлогового покриття яких ідеально підійде кахельна плитка. Вона захистить підлоги в квартирі в тих місцях, де вони найчастіше схильні до дії вологи.

Сегодня трудно представить современную квартиру или дом без сантехнических удобств и керамической плитки. Компания «La creazione» на своем сайте www.creazione.com.ua в невероятном ассортименте представляет эксклюзивную продукцию самых известных мировых производителей высокого качества и непревзойденного дизайна, подходящие для любого интерьера.

Видалення попереднього покриття

Як і всі інші роботи по ремонту, починати доведеться з видалення старого покриття і вирівнювання поверхні. Зробити це можна за допомогою самовирівнювальної суміші, листів фанери або бетонування. У будь-якому випадку знадобиться гідроізоляція, що перешкоджає проникненню вологи.

Якщо стан підлоги не вимагає додаткових робіт, відразу знімають двері і плінтуса, визначити середину підлоги. Потім потрібно зробити попередню розкладку, щоб побачити, як виглядатиме плитка, і з якого кута або стіни почати роботу.

Починають укладання з самого примітного місця. Дальній кут, місце під ванною будуть закриті в останню чергу. Залежно від розташування сантехніки, підбирають малюнок для укладання. Основний візерунок має бути видно, а підрізування будуть під ванною або за унітазом.

Схема шов-у-шов або у розбіг, визначається залежно від форми приміщення і розташування сантехніки та меблів.

Провівши від двох стін перпендикулярні лінії, визначають середину приміщення і кладуть першу плитку. Другий спосіб - від самого видного кута. В обох випадках спочатку укладають цільні плитки, залишаючи підрізування на потім.

Важливо

Прі виконанні всіх робіт, укладання кожного ряду, а часом і окремих плиток, необхідно перевіряти рівнем! Це допоможе уникнути перепадів.

Клей для укладання плитки на підлогу можна придбати готовий. Але найчастіше використовують цементно-піщану суміш. Для того щоб дотримуватися постійну ширину шва, необхідні спеціальні плиткові хрестики. Для плитки для підлоги вони більші. Але треба пам'ятати про конусоподібні форми. І можна з їх допомогою не тільки виправити неточності, а й порушити правильність шва.

Зайвий клей або розчин, що залишився між плитками, необхідно видалити відразу. Міжплиточні шви повинні залишатися порожніми. Порожнечі в кутах плитки, навпаки, залишати не можна. Неправильно покладену плитку потрібно відразу зняти, очистити від клею, і укласти знову, перевіряючи горизонталь рівнем.

Затирання швів проводять після повного висихання. Для цього існують спеціальні фуговальні розчини або знову використовують той же клей. Видаляти затирання з плитки необхідно відразу. Зробити це потім, буде неможливо.