Призначення підлогового плінтуса

Гідним завершенням процесу укладання практично будь-якого підлогового покриття виступає плінтус. Але щоб це було так, до вибору даного елемента слід підійти з усією відповідальністю. До того ж важливо правильно укласти плінтус. Які ж у всьому цьому є нюанси? Спробуємо розібратися.

В наше время для внутренней отделки помещений, изготовления полов, декорирования стен широко используется доска пвх, которая обладает уникальными эксплуатационными свойствами, может иметь любую расцветку, устойчива к различным повреждениям.


Головне призначення підлогового плінтуса полягає в приховуванні теплового шва, який є дуже важливою складовою практично будь-якої споруди. Однак також такий плінтус потрібно для того, щоб надати підлозі і всьому приміщенню в цілому гармонійний вигляд. Враховуючи це, стає ясно, що без плінтуса просто не обійтися.

Комусь важливо, щоб плінтус був практично непомітний, а хтось бажає зробити на ньому акцент. Сьогодні є гідні варіанти і для тих, і для інших покупців.

Є й ті покупці, які вважають, що на плінтусі можна заощадити. Однак це переконання в корені неправильно. Так в кімнаті можна створити дисбаланс, що не дуже добре. Разом з тим пам'ятайте, що плінтус - це тільки елемент оздоблення. Тому витрачати на його добірку надмірно багато часу сил не слід. Найкраще вибирати плінтус з урахуванням того, яка у  вас підлога. Важливий колір підлоги, його фактура, зображення та інші подібні моменти.

Типи плінтусів

Взагалі плінтуси, призначені для підлоги, бувають декількох видів. Серед основних з них варто виділити наступні: ламіновані, масивні, шпоновані, пластикові. Для лінолеуму і ламінату відмінно підходить плінтус з пластику. У випадку з натуральним покриттям підлоги такий плінтус виглядати не буде. Пластиковий плінтус гарний у першу чергу своєю низькою вартістю. Він пропонується в дуже широкому асортименті, тому при необхідності можна підібрати варіант, який буде повністю збігатися за кольором з покриттям підлоги.

Якщо підлога ламінована

Для ламінованого підлогового покриття відмінно підходить ламінований плінтус. Такий плінтус виглядає значно натуральніше, ніж пластиковий. В даному випадку не потрібні куточки. Але зважте, що така продукція представлена в досить убогому асортименті. Для масивної підлогової дошки, а також для паркету найкраще застосовувати шпонований плінтус. Виготовляється такий плінтус зі шпону натурального дерева. Шпонований плінтус представлений самими різними варіантами, тому вибирати тут є з чого.

Враховуючи все сказане вище, стає ясно, що здавалося б, такий незначний на перший погляд елемент, як плінтус, відіграє дуже важливу роль. І якщо цей елемент буде підібраний правильно, то підлога і приміщення в цілому буде виглядати гармонійно.