Прокладання електрики в будинку

Проведення електропроводки з нуля повинно проводитися компетентним електриком до початку внутрішніх оздоблювальних робіт. Для початку потрібно знайти джерело живлення і дізнатися дозволену кількість потужності споживання (зазвичай воно починається з трьох кіловат).

На сегодняшний день лучшей гарантией качества ремонтных и строительных работ для многих заказчиков является технадзор , обеспечивающий точное соблюдение графика проводимых работ, их уровень и себестоимость.

У приватних будинках джерело електроенергії - стовп лінії електропередач або розподільчий щиток. Якщо намічається будівля будинку, то в потрібному місці фундаменту закладають металеву трубу.

При наймі забудовника, йому необхідно укласти належний договір і всі роботи повинні бути виконані з дотриманням встановлених умов.

Попередні роботи

Позначити обсяг робіт всередині будинку і визначитися з низкою запитань:

Розташування пральної машини. Для неї потрібно окремий кабель.

Кухонні електроприлади, кількість розеток та їх розподіл по кімнаті. Дуже важливо заздалегідь ознайомитися з ескізом майбутнього кухонного планування, щоб прокласти проводку знизу або посередині, де не будуть свердлити отвори для навісних шаф.

Кількість вимикачів і світильників (люстр або бра).

Наявність теплих підлог, які вимагають окремої проводки (зазвичай у ванній, кухні, передпокої або житловій кімнаті)

Прокладання інтернет і телефонних кабелів, де використовується багатожильний провід.

Можливо, знадобитися окреме прокладання проводів для бойлерів, вентиляторів або газових котлів.

Кількість дроту і трасcа для закладки

Якщо в квартирі передбачається установка електрощитка, то від поверхового до внутрішнього знадобитися проводка трьохжильного кабелю.

Для прокладання всередині квартири в середньому знадобитися близько 10-12 метрів кабелю на одне приміщення (з урахуванням описаних вище моментів). В якості траси використовується проштробленні в стіні борозенки, канали або кріплення проводу до штукатурки.

Кабель зазвичай являє собою два-три ізольованих проводи із загальною ізоляцією. З матеріалів краще всього вибирати мідь. Для квартирної електропроводки використовується одножильний кабель. Для розеток - кабель з 3 проводами. Перш ніж штробить стіну потрібно переконатися у відсутності старої проводки або прихованого водопроводу. Кабель може прокладатися вертикально або горизонтально.