Різновиди душових кабінок

Якщо ваша ванна кімната не відрізняється великою площею, то найкращим варіантом для такого приміщення стане душова кабіна. Вибирати її дуже складно, якщо не володієте хоча б мінімальними знаннями.

В наше время, делая качественный ремонт ванной комнаты, нельзя не отметить, что Гидроизоляция ванной играет в этом немаловажную роль. Кчественная гидроизоляция обеспечит влагонепроницаемость ванной, и избавит от дополнительных ремонтов.


За формою розташування розрізняють кутову, пристінну, вільно стоячу і душову кабіну в ніші.

Найчастіше набувають кутову. На цей вибір впливає її порівняно низька ціна, малогабаритність і легкість в збірці. Такі кабінки поставляються в різноманітних формах: напівкруглі, квадратні, прямокутні і так далі.

Для пристінних знадобиться більше місця. Подібні кабінки зроблені зі скла або пластику, як і кутові. Для стіни відведено небагато місця. У цьому місці, як правило, розміщений змішувач з душем і поличка для банного приладдя. Форма може бути напівкруглою, квадратною або прямокутною.

Найзручнішим і найдешевшим варіантом вважається душова кабінка в ніші. При наявності ніші, вам знадобляться тільки двері. У разі відсутності ніші, її можна спорудити своїми руками.

Деякі люди не можуть визначитися, який матеріал стінки кабінки вибрати: скло або пластик.

Гартоване скло гарантує міцність і довговічність використання. Такі стінки легко миються і не дряпаються. На них наносять спеціальне водовідштовхувальне покриття, яке захищає від потьоків і сольових відкладень.

Пластикові стінки відрізняються легкістю і дешевизною. Правда в порівнянні зі склом, тут є купа мінусів. Він легко дряпається, а якщо поламається, то дрібними шматочками може нашкодити вашому здоров'ю. З іншого боку, пластикові стінки представлені в різноманітній кольоровій гамі, з малюнком і візерунком.

Не варто нехтувати типом дверей. Від її конструкції залежить зручність входу і виходу і економія простору.
Для невеликих ванн краще вибирати кабінку з розсувними дверима. Така конструкція не займає місце безпосередньо перед кабінкою. Розрізняють двостулкові розсувні двері і одностулкові.

Більш зручними вважаються розсувні двері. Хоча для них знадобиться додатковий простір перед кабінкою. Можна підібрати модель, в якій двері відкривалися б усередину. Так місце економиться.

Ще один вид дверей, які можна зустріти - двері-гармошка. Вона просто складається в одну сторону, як штора.
У великих кабінках встановлюються маятникові двері. Все тому, що для її обертання потрібно багато місця і перед кабінкою, і всередині неї.

Було б неправильно не згадати про піддон. Вони бувають різні. Буває, що кабінки встановлюють прямо на плитку.
Піддон можна придбати окремо від самої кабінки, але краще все ж купувати цілісний комплект. Для їх виготовлення використовують пластик, іноді сталь.

Такі піддони покривають емаллю. Найбільш популярними є акрилові піддони, завдяки різноманітності форм і кольорів. Такі моделі встановлюють без особливих труднощів, набагато приємніші на дотик.