​Самостійне утеплення каналізації в приватному будинку

Види, методи, а так само матеріали використовуються для захисту каналізаційних труб від промерзання ...

Каналізаційна система Як правило, система каналізації приватних будинків потребує утеплення. Роботи з утеплення можуть бути і не є обов'язковими, це залежить від різних факторів.

Наприклад таких як: розміщення будинку в теплому кліматичному районі, розміщенні каналізації нижче рівня промерзання, а так само інших можливих конструктивних особливостей самого будинку і каналізації.

Але слід зазначити, що утепливши каналізацію, Ви в рази продовжуєте термін її служби.

Утеплення каналізаційних труб запобігає утворенню крижаних заторів і руйнування через великий перепад температури. Такі неприємні ситуації виникають при неправильному укладанні труб каналізації або при поломці очисних споруд.

Семейная фотосессия ярославль от фотографа Яны Тихомировой станет отличным подарком на День Рождения. Стоимость услуг Вас приятно удивит.

Якщо каналізація покладена з дотриманням всіх будівельних норм і правил, то вона не потребує додаткового утеплення. При цьому не слід випускати з поля зору труби, що виходять назовні. Це місця з'єднання з насосами і лічильниками.

Роботи з утеплення каналізаційних труб не вимагають спеціальних навичок, тому з ними може впоратися самостійно сам господар домоволодіння.

Існує кілька способів утеплення каналізації.

Закопування каналізаційних труб

Цей спосіб є не дорогим і найпростішим. Закопування труб проводиться нижче глибини промерзання грунту. При цьому необхідно враховувати континентальне розташування, тому що в різних містах рівень промерзання грунту свій.

Недолік цього способу - це наявність факторів, що руйнують труби (будова грунту, присутність шкідливих комах і різних речовин).

Також не слід забувати і про можливість доступу до каналізаційних труб при прориві. Щоб відремонтувати каналізацію її потрібно відкопати. Земляні роботи дуже затратні. Повторне використання розкопаного ділянки каналізації небажано, тому потрібно його заміна. Це призведе до додаткових витрат.

Так само не завжди представляється можливим в плані технічних можливостей заглиблення труб на рівень нижче промерзання грунту. Пов'язано це може бути з неглибоким розташуванням септика, неможливості глибокого риття через особливості ґрунту і т.д.

Висновок - цей спосіб теплоізоляції каналізації непрактичний.

Використання електричного кабелю для утеплення каналізації

При застосуванні цього способу кабель укладається уздовж каналізації. Він буде зігрівати труби при негативних температурах повітря.

Головним недоліком даного способу є залежність від електричного живлення, відключення якого припиняє обігрів труб каналізації.

Використання утеплювача

При цьому способі теплоізоляції застосовуються різні утеплювачі:

 • спінений поліетилен;
 • скловата;
 • пінопласт;
 • утеплювач в формі циліндрів;
 • керамзит.
 • Застосовується також комплексне рішення, при якому використовується фольга для відображення тепла.

  Останнім часом широку популярність отримав утеплювач в формі циліндрів. Необхідно точно підібрати циліндр для утеплення до діаметру каналізаційної труби. Циліндри розміщується на каналізаційних трубах з невеликим перехлестом в місцях з'єднання, ширина якого становить близько 10 см. У місцях стику утеплювач фіксується скотчем. У місцях повороту каналізаційної труби використовуються спеціальні фасонні частини за формою відведення або трійника.

  Використання утеплювача дозволяє значно знизити обсяг земляних робіт, але варто пам'ятати що утеплювачі мають різні характеристики і термін експлуатації. Так один вид утеплювача здатний довгі роки забезпечувати теплоізоляцію труб, а інший вже через пару років втрачає свої якості і стає абсолютно марним.

  Тому перед тим як починати будь-які дії по утепленню каналізації, бажано проконсультуватися з фахівцями, фахівець допоможе розглянути вашу проблему в комплексі, де будуть враховані всі ваші нюанси і вимоги.

  Утеплення каналізації - важливі і необхідні роботи, знехтувати якими можуть тільки жителі південних регіонів.