Що краще для будівництва житла - камінь чи дерево

Будівництво власного будинку пов'язане з багатьма труднощами. Перед майбутнім власником нерухомості стоїть безліч завдань.

Від того, наскільки грамотно будуть виконані монтаж котельні або систем водопостачання, які матеріали будуть обрані для будівництва та оздоблення будівель, залежатиме зручність і комфорт подальшого проживання.

В настоящее время хорошим вариантом при строительстве домов, дач является дешевый каркас дома по канадской технологии, который позволяет производить монтаж в течение круглого года, снижение расходов на пиломатериалы, а работы под ключ занимают минимум времени.


Але одним з першочергових питань, які належить вирішити починаючому забудовнику, є вибір матеріалів для будівництва будинку. Незважаючи на те, що сьогодні ринок пропонує величезний їх вибір, як і раніше найбільш затребуваними є дерево і цегла. Кожен з цих матеріалів має свої якості та недоліки. Зупинимося на них коротенько.

Переваги і недоліки

Так, цегляні будинки в порівнянні з дерев'яними володіють більшою міцністю і довговічністю. Крім того, кам'яні будинки мають більш високий клас вогнестійкості. Крім цього, споруди з цегли мають великий потенціал в плані архітектурних можливостей. При такому вигляді домобудівництва куди простіше здійснювати монтаж систем водопостачання, прокладку комунікацій і так далі. Та й можливостей обробки кам'яні будівлі надають куди більше дерев'яних.

Цегляні будинки

У той же час необхідно також враховувати, що цегляні будинки обійдуться їх власникові значно дорожче дерев'яних. Крім того, така нерухомість вимагає постійної експлуатації. Повертатися в цегляний будинок, який якийсь час не опалювався, буде особливо некомфортно. Відчуття буде таким, як ніби ви відвідали сирий підвал.

До переваг дерев'яних будинків можна віднести також їх екологічність. Дерево створює особливий мікроклімат в оселі. Крім того, дерев'яні будинки тепліші, ніж кам'яні. Стіни таких будівель володіють низькою теплопровідністю. Тому в дерев'яних будинках влітку прохолодно, а взимку тепло.

Дерев'яні будинки

Крім цього, дерев'яні будинки мають невелику вагу, що дозволяє істотно заощадити на фундаментних роботах. І це є ще однією безперечною перевагою дерев'яного домобудівництва. Дерево «дихає» воно не затримує вологу, тому відчуття вогкості не знайоме власникам такої нерухомості навіть у випадку, якщо дерев'яний будинок простояв покинутим тривалий час.

Що стосується недовговічності дерева, то сучасні засоби захисту дозволяють збільшити термін його служби. Можна навіть сказати, що цей недолік дерев'яних будівель сьогодні неактуальний.