​Що таке софіти для покрівлі?

При кладці покрівлі на дах будинку краю покрівельного покриття обов'язково виступають за стіни будинку, захищаючи стіни будівлі від стікає з даху води і сповзає снігу. Виступаюча за стіни будинку частина покрівлі називається "звіси покрівлі" і при монтажі виявляється ніяк не захищена знизу. Закрити покрівлю від попадання туди опадів, та й просто цікавих птахів, які бажають зробити собі гніздо, покликані софіти для покрівлі. Звис покрівлі - нижня частина покрівельного пирога, яка виступає за площину стіни будинку. Серед софітів виділяють два види захисних покриттів: карнизні звіси (закривають звіси покрівлі в горизонтальній площині) і фронтонні свеси (у вертикальній).

Чи потрібні покрівельні софіти, якщо другий поверх - мансарда?

Вы можете купить виниловые софиты цена в украине является самой выгоднорй на сегодняшний день

Верхній "поверх" заміського будинку - простір під дахом - може бути утепленій житловою мансардою або просто холодним горищем. Підшивка звисів покрівлі софітами вкрай бажана в будь-якому випадку, але якщо другий поверх вашого будинку - житловий, софіти стають просто життєво необхідним елементом, і ось чому. Конструкція мансардної покрівлі є пиріг з кроквяної системи і послідовно покладених шарів: пароізоляції, утеплювача, вітро-влагозащитной мембрани і зовнішнього покрівельного матеріалу, наприклад, металочерепиці. Кожен шар матеріалу накладається на інший, і кожному для тривалої служби добре б забезпечити вентиляцію. Звичайно, в процесі будівництва і в самій кроквяної конструкції передбачається вентиляційний зазор для вільної циркуляції повітря, але "повітряну тягу" забезпечують саме вентильовані покрівельні свеси.

Підшивка покрівельних звисів софітами при холодному горищі

Якщо "верхній поверх" вашого заміського будинку - холодний горище, його вентиляція повинна відбуватися через спеціальні вентиляційні вікна. Ви можете зашити покрівельні свеси двома варіантами: з використанням лобової дошки або без неї. В обох випадках софіти для даху будуть встановлені правильно.

Що можна використовувати в якості софітів для даху?

Найпопулярніші і зручні покрівельні софіти - це вінілові софіти з ПВХ. Коли вінілових софітів немає, можна використовувати для зашивання звисів і просту вагонку - дерев'яну або металеву. Монтувати вагонку, щоб забезпечити "тягу" повітря, потрібно з зазорами або використовувати вентиляційні решітки. Крім того, важливо не забути обов'язково обробити дерев'яну вагонку септиком проти грибка і гниття, в процесі експлуатації це покриття потрібно буде періодично оновлювати. З металевої вагонкою мати справу простіше, ніж з дерев'яною, але і вона вимагає обслуговування, та й іржавіє з часом.

Пластикові (вінілові) софіти для даху вирішують питання з вентиляцією покрівлі раз і назавжди: обслуговування підшитих покрівельних звисів не потрібно, зовнішній вигляд пластика не змінюється десятиліттями, ваша покрівля захищена, красива і забезпечена вентиляцією ідеально. Крім того, вінілові софіти для даху легкий, міцні, мають доступну ціну і легко монтуються. Нарешті, пластикові покрівельні софіти візуально гармоніюють з обраної вами покрівлею, водостоками, покриттям стін будинку. Пластикові софіти для даху - правильний вибір сучасного заміського жителя.

Переваги вінілових софітів для даху для підшивки покрівельних звисів:

- пластикові софіти для даху не вимагають догляду (не іржавіють, не гниють, не потрібно фарбувати),

- пластикові софіти - міцне захисне покриття, стійке до сезонних перепадів температур,

- пластикові софіти для даху легко і швидко монтуються силами навіть однієї людини,

- асортимент квітів пластикових софітів дозволяє прикрасити і облагородити зовнішній вигляд будь-якого заміського будинку,

- пластикові софіти забезпечують одночасно захист простору під покрівлею і її якісну вентиляцію.