Складові елементи даху

Дах - один з найважливіших елементів будинку, який захистить вас від будь-якої негоди: вітру, дощу, снігу та інших опадів. Чим більше опадів випадає в тому регіоні, де будується будинок, тим більше повинен бути кут нахилу скатів.

Сегодня ни одно строительство не обходится без строительной техники, которая обеспечивает качество и оперативность работ. Экскаваторы являются одной из самых затребованных машин на стройке, поэтому аренда экскаватора днепропетровск будет самым правильным решением для строительства и выполнения других работ, при этом значительно упрощаются и ускоряются рабочие процессы.


Для того щоб дах надійно служив вам протягом довгих років, необхідно знати з чого він складається і що робити в разі поломок. З цієї причини власники будинку дуже часто беруть участь у будівельному процесі і намагаються розібратися в тому, яку покрівлю краще вибрати і яку слід купити кроквяну систему.

Перш ніж перейти до розгляду складових частин покрівлі, необхідно зрозуміти, якими вони бувають. Найпростіша покрівля - це односхила. У цьому випадку один скат закріплений на стінах з різною висотою. Такий дах використовують переважно для нежитлових приміщень, таких як склади або підсобні приміщення.

Двосхилий дах - найпростіший варіант і в той же час найпоширеніший. Він являє собою дві похилі площини, з'єднані між собою посередині. Такий дах забезпечить вам найбільшу надійність при експлуатації.

Мансардну конструкцію зазвичай використовують, щоб збільшити простір на горищі і обладнати там додаткову кімнату. Багатощипцова конструкція являє собою комбінацію з декількох двосхилих блоків. Вона гарно виглядає, але досить складна при монтажі та догляді.

Зовнішніх елементів даху досить багато, і позначаються вони специфічними термінами. Наприклад, стики скатів називаються ковзанами. Ребра - це перетини скатів покрівлі, що утворюють виступи і кути. Перетини скатів, що утворюють внутрішні кути називаються ендови. Звіси - виступаючі елементи.

Вони потрібні для того, щоб опади, скочуючись з даху, попадали на землю, а не на фасад будівлі. Всі ці елементи несуть на собі не тільки захисну функцію, але і декоративну. По різному поєднуючи їх, можна домогтися дуже незвичайного ефекту, і ваш будинок обов'язково буде залучати до себе захоплені погляди.

Внутрішня конструкція даху має ще більшу кількість різноманітних елементів. Несучі елементи, представлені похилими брусами, називаються крокви. Один елемент крокв - це кроквяна нога. Дощатий настил, прикріплений до крокв, прийнято називати латами.

Самий підходящий матеріал для обрешітки - це брусок 40х50 сухий струганий, на який зверху кладеться покрівля. Оскільки покрівля закріплюється на обрешітці, то й сама вона повинна бути міцно закріплена на кроквах.

Стійкість конструкції надають вертикальні елементи, звані стійками. І нарешті, сама незвичайна назва - мауерлат - позначає брусок, який служить опорою для крокв.