​Установка радіаторів, корисні рекомендації

Багато людей виконують ремонтні роботи в житлових приміщеннях своїми руками. При цьому монтаж інженерних мереж - не виняток. Якщо виникла необхідність заміни батарей в приміщенні, де немає загальної системи опалення, нижченаведені поради можуть вам стати в нагоді. Однак варто пам'ятати, що одного технічної освіти тут буде недостатньо. При проведенні заміни батарей важливий досвід подібних робіт і висока кваліфікація фахівця, а також наявність необхідного інструменту.

Качественные электронные замки Вы можете приобрести на сайте http://www.primotec.com.ua//produktsiya/elektronnye-zamki по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Якщо потрібна заміна опалювальних приладів в багатоквартирних будинках, то таку роботу слід довірити фахівцеві керуючої компанії або житлової контори. Це важливо тому, що порушення роботи централізованої системи може призвести до несприятливих наслідків. Може статися прорив труби, що підводить або самого радіатора, а адже в системі опалення гаряча вода з температурою від 50 до 70 градусів Цельсія під тиском. При виникненні нештатної ситуації відповідальність буде нести особа, яка здійснювала подібні роботи. При виконанні монтажних робіт потрібно грамотно перекрити стояк опалення або подачу води безпосередньо до самого радіатора. Для будь-яких маніпуляцій з системою опалення потрібно відповідальний і професійний підхід.

Перейдемо до докладних рекомендацій

Насамперед потрібно перевірити весь необхідний інструмент. Важливим тут буде наявність динамометричних ключів необхідних розмірів, так як вся система опалення знаходиться під тиском, і її сполучні частини вимагають дотримання динамометричного моменту при затягуванні. Це стандартні гайкові ключі з встановленим на них динамометром. Ключ підбирається таким чином, щоб необхідний момент кріплення деталей знаходився в середній частині всього діапазону ключа. Такий інструмент дозволить визначити необхідний ступінь затяжки з'єднання. Занадто слабке кріплення призведе до розгерметизації всієї системи і витік води. Якщо ж перетягнути з'єднувальні деталі, то можна зірвати різьбу, що також порушить герметичність системи опалення.

Перед початком виконання робіт необхідно перекрити подачу води по стояку і спустити залишки гарячої води. Потім по можливості перекрити трубопровід на ділянці до радіатора. На випадок нештатної ситуації бажано заздалегідь підготувати тару для зливу води. Обсяг ємностей, який може знадобитися, можна дізнатися після розрахунку обсягу води на даній ділянці системи опалення.

Потрібно заздалегідь підготувати схему або проект монтажу радіатора. Придбати і перевірити всі складові системи - сам радіатор і відповідні до нього з'єднувальні елементи і труби. Залежно від складності схеми підключення опалення можуть знадобитися муфти і різні трійники. Важливою деталлю при монтажних роботах є зганяння - для монтажу батареї до трубопроводу. Тут особливу увагу потрібно приділити порівнянні діаметрів труби і вхідного отвору радіатора з діаметром згону. Для житлових приміщень в багатоквартирних будинках рекомендують використовувати металевий трубопровід, а якщо система опалення не буде працювати під високим тиском, наприклад, для дачного будинку, то допускається використовувати труби з металопластику. Не варто знімати заводську упаковку і наклейки з радіаторів і труб до закінчення монтажу та перевірки цілісності всієї системи.

Рекомендують встановлювати радіатори не строго горизонтально, а трохи під нахилом. Тоді в системі не буде рівномірного накопичення повітря і не з'явиться необхідність його видувати. При наявності повітря в радіаторі може зменшитися його тепловіддача.

Сучасні радіатори забезпечені функцією регулювання опалення. На них встановлюються спеціальні запірні крани і вентилі. Ці пристосування призначені для відключення одного радіатора на час ремонтних робіт або для регулювання температури повітря в приміщенні.

Деякі фахівці рекомендують використовувати кульові крани «з американкою». Складність цієї регулюючої арматури полягає в тому, що при її монтажі досить складно зберегти герметичність всієї системи. Установкою таких кранів слід займатися фахівцям. Як альтернативний варіант можна використовувати стандартний радіаторний вентиль.

Якщо запланована система обігріву включає в себе єдину трубу, то слід простягнути байпасну лінію. Інакше при виключенні батареї буде перекрита вся опалювальна система приміщення. Байпас не буде потрібно, якщо стояк має дві труби.