Вікна і вентиляція

Одна з основних функцій віконної рами - це забезпечення оптимальної вентиляції приміщення для життєдіяльності людини. Сучасне гіршому стан навколишнього середовища привело до того, що захисні функції євровікна стають не менш важливими і актуальними. Оптимально поєднувати обидві ці сторони - регулювання доступу вуличного повітря і одночасно захист від небажаних його компонентів - необхідно час від часу повертатися до базових понять, який ілюструє механізм взаємодії людини, приміщення і зовнішнього середовища.

Специфічний об'єм повітря. Специфічний обсяг повітря в приміщенні - це кількість повітря, яке припадає на кожну людину. Плануючи проект цей обсяг є дуже важливим.

Вы можете оформить вызов электрика цена на услуги которого Вас приятно удивит.

Так для житлових загальних кімнат специфічний обсяг повітря на людину має становити близько 10-15 куб. м, для спальних кімнат 12-15; приміщень, де утримуються хворі 20-30; для приміщень з невеликою завантаженістю, наприклад для зборів, цей обсяг становить всього 4 куб. м на людину.

Приплив зовнішнього повітря. Воздухопритоков - це кількість свіжого повітря, що надходить в перебігу години на одного знаходиться в кімнаті людини. Зазначена міра повинна відповідати нормам DIN 1946. Ці показники не відповідають величинам фактичного споживання людиною повітря. Проте міра воздухопритока значимо накладається на загальний настрій людини в приміщенні.

Такий значний для планування вентиляції приміщення індикатор, як обсяг повітрообміну розраховується виходячи з обсягів повітря надходить в кімнату і виходить назовні. Цей обсяг вираховується за формулою: Обсяг повітрообміну = (кількість людей в кімнаті) Х (частка припливу свіжого повітря).

Індекс повітрообміну. Цей індекс показує, скільки разів протягом години повітря в кімнаті змінюється повністю. Індекс повітрообміну = (частка припливу вуличного повітря): (специфічний обсяг повітря в кімнаті). Рекомендовані середні норми споживання зовнішнього повітря для житлових кімнат визначені нормами DIN 1946/6. Нормальним вважається міра індексу повітрообміну не нижче 0, 5 в годину. При такому його значенні можливо з порядна ймовірністю стверджувати, що небезпека появи ушкоджень, обумовлених вогкістю, а також гігієнічних ускладнень зведений до мінімуму. При такому значенні індексу в приміщенні повинно повністю змінюватися 50% всього повітря протягом однієї години, і дозволено говорити про основну, або базової вентиляції.