Вибір сходів для будинку.

Для того щоб будинок не займав великої площі земельної ділянки, його роблять невеликим, але для збільшення квадратних метрів прилаштовують додатковий поверх. Як правило, поверхи з'єднують за допомогою одного або декількох видів сходів. Які саме сходи вибрати і на що слід робити акценти?

Баня завжди була невід'ємною частиною будь-якого власного подвір'я, особливо в селі. В наш час будівництво бань з зруба - зовсім не просте діло й потребує багато зусиль, але результат того вартий тому, що це найулюблиніше місце для прийняття банних процедур та підтримки власного здоров'я.

На їх вибір впливають багато факторів. Важливою є необхідність визначитися з видом і матеріалом для сходової клітки ще до початку будівництва, щоб виключити в процесі самої роботи появи похибок.

При монтажі сходової конструкції повинні дотримуватися певні нормативи, такі, як надійність, чітке співвідношення висоти і ширини самих ступенів, зручна висота перил, хороше освітлення, безпека при пересуванні.

В даний час ринок наповнений необмеженими можливостями у виборі сходів для свого будинку. Особливо свою увагу слід зупинити на формі конструкції. Найбільш популярними вважають такі різновиди сходових кліток: прямі одномаршові, що дозволяють рухатися тільки вгору і вниз в єдиному напрямку, виключаючи можливість зупинки і двухмаршові, які містять в собі більше 18 сходинок і розбиті на 2 частини, а між ними встановлюється невеликий майданчик.

Обидва ці варіанти за рахунок своїх великих розмірів не підходять для приміщення з маленькою площею, так як займають багато місця на відміну від конструкцій, про які піде розмова нижче.

Поворотні, або ще їх називають забіжні сходи. Вони економлять достатню кількість простору і під ними легко влаштувати місце відпочинку або ігрову зону.

Гвинтові сходи також є компактними і стануть оптимальним варіантом для приміщень з малими розмірами. Але потрібно враховувати їх небезпеку, якщо в будинку є літні, діти або інваліди, так як такі будови мають занадто крутий кут повороту.

Модульні конструкції, не дивлячись на свою витонченість, є досить міцними. Маючи оригінальні зовнішні характеристики вони також, як і гвинтові не безпечні для будинків, де є маленькі діти і старі люди, яким буде занадто важко пересуватися по них.

При виборі матеріалу, як завжди, на першому місці залишається дерево з масою плюсів, таких як екологічність, довговічність, легкість у порівнянні з каменем або бетоном, а також доступність.

Металеві сходові клітини - також міцні конструкції, які використовують в якості основних при підйомі на другий поверх.

Сходи з природного каменю завжди виглядають актуально і стильно, так як сам камінь завжди залишається популярним будівельним матеріалом, який підходить до будь-якого інтер'єру. Термін служби цього матеріалу не обмежений, тому при фінансових можливостях можна сміливо віддавати перевагу сходам з цього матеріалу.

Однозначного рішення в питанні які сходи краще немає і тому кожен повинен зробити вибір самостійно. Головне, щоб вони були безпечні, зручні і естетичні.