​Вибираємо гнучку черепицю для приватного будинку

М'яка покрівля за зовнішніми характеристиками максимально схожа з натуральної, проте ні в чому не поступається їй за експлуатаційними властивостями. Вона довговічна, зносостійка, виглядає вельми привабливо і стильно, а завдяки невеликій вазі і формі дуже зручна в монтажі. У США понад 80% приватних котеджів покриті саме Бітумка, а в Росії такий черепичний матеріал набирає популярність - все більше забудовників вибирають його для своїх заміських будинків.

Вы можете рабочее кресло для персонала купив качественный мебельный гарнитур по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Давайте розберемося, як же вибрати м'яку покрівлю, яких вона буває видів і форм, на що потрібно звертати увагу при покупці.

Що являє собою гнучка покрівля

Основу матеріалу складає стеклохолст. Він виготовляється з розплавленого неорганічного скла з додаванням інших компонентів, обробляється речовиною і висушується.

З обох сторін скловолокна розташовуються бітумні шари. Вони виробляються з схожого на смолу органічного природного матеріалу, а для додання підвищених експлуатаційних характеристик в нього додаються полімерні модифікатори.

Лицьова декоративна сторона створюється з базальтового грануляту, або кам'яної крихти. Саме ця складова забезпечує елементам привабливий відтінок і максимальну схожість з натуральної покрівлею. Також вона виконує захисну функцію від механічних впливів, води, УФ-випромінювання і температурних стрибків.

Нижня сторона покривається самоклейним шаром на основі бітумів і полімерів, яка дозволяє дуже комфортно і швидко проводити монтажні заходи. Для зберігання і перевезення з метою захисту від пошкодження ця частина закривається плівкою.

Види обробки бітуму:

Додавання SBS-модифікаторів (штучний каучук / термопласт), які підвищують пластичність матеріалу, його стійкість до знижених і підвищеним температурним режимам. Такий склад дозволяє встановлювати бітумну покрівлю на територіях з суворими кліматичними умовами, частими холодами і температурними стрибками. Ідеально підходить для будь-яких регіонів РФ.

Додавання АПП (атактична поліпропілену), що дозволяє елементам бути максимально стійкими до високих температурних режимів і УФ-випромінювання, однак не гарантує міцності в морози. Тому таку черепицю доцільніше використовувати в жарких районах.

Окислення (при кисневої обробці) з метою штучного старіння. Така процедура дозволяє зробити матеріал більш довговічним, надати йому стійкість до різних температурних параметрах. Такий варіант найпривабливіший за ціною, але поступається в характеристиках бітуму з СБС-модифікаторами. Цілком прийнятний в російських кліматичних умовах.

Дані про те, з чого складається конкретна черепиця, повинні зазначатися в документації кожного виробника. Ви можете ознайомитися з цією інформацією при покупці, але, при можливості, проведіть також зовнішні спостереження: трохи потягніть за верхній кут черепиці - якщо бітум буде тягнутися, то це SBS-версія, якщо рватися, то окислена.