Види картону та його застосування

Картон - надзвичайно популярний матеріал, що використовується практично у всіх галузях промисловості, в побуті, в будівництві і в якості пакувального матеріалу. Зазвичай до картону відносять матеріал на основі рослинних волокон, від паперу відрізняється лише більшою товщиною і масою одного квадратного метра. Також, на відміну від паперу, картон виробляють з більш грубих і жорстких волокон. Також у виробництві картону в якості сировини часто використовують макулатуру.

Сегодня одним из обязательных требований в процессе изготовления любой картонной упаковки является высечка картона - способ декорирования и совершенствования упаковки с помощью вырезания различных форм.

Листовий картон, розміри якого не перевищують 1,5 м, може бути упакований в стоси, ящики, рамки і щити.

Стос картону повинний бути обгорнутий з усіх боків трьома шарами обгорткового паперу, а зверху і знизу покритий листами некондиційного картону. Потім він обв'язується сталевою пакувальною стрічкою або дротом. Зазвичай маса стосу не повинна перевищувати 100 кг, але в окремих випадках, при дотриманні заходів щодо забезпечення надійності транспортування стосу, його масу можна доводити до 200 кг. Стоси, у свою чергу, повинні бути укладені між щитами або рамками. Крім того, ГОСТ передбачає упаковку картону в ящики, дно яких попередньо повинно бути вистелено шаром обгорткового паперу. Між кришкою ящика і картоном, для забезпечення збереження останнього, повинен бути прокладений лист некондиційного картону. Якщо габарити листового картону перевищують 1,5 м, спосіб його упакування визначається спільно зі споживачем і транспортними службами.

Рулонний картон намотується на картонні гільзи діаметром 70-125 мм, причому товщина їх стінок повинна бути не менше 10 мм. Гільзи по ширині повинні відповідати товщині картону, намотуваного на них. Якщо рулон не пакувати в обгортковий папір, то три верхніх шари картону, вважаються пакувальними. Крім того, міцність упаковки повинна бути забезпечена надійним проклеюванням решт полотна.

На поверхню стосів і ящиків і рулонів повинно бути нанесено маркування або штампом, або наклейкою ярлика, або за допомогою трафарету. Воно повинно містити відомості, що включають назву організації-виробника, його логотип, а також всі відомості, що стосуються якості і параметрів картону.

Транспортуватися картон може будь-яким критим транспортом. При цьому повинні бути дотримані умови безпеки, а також збереження вантажу, що перевозиться. Зберігається картон має в критих сухих складах, що виключають вплив на нього атмосферних опадів та інших несприятливих факторів.

Картон має ряд переваг в порівнянні з іншими матеріалами, застосовуваними в упаковці. До основних відносяться дешевизна і екологічність даного матеріалу. Крім того, картон, залежно від технології виготовлення може володіти різними властивостями. Так, гофрований картон широко використовується для упаковки і транспортування різних товарів, а харчовий картон - це дешеве екологічно чисте упакування для зберігання або доставки продуктів харчування.