​Види труб в опалювальних системах

Сучасні опалювальні системи в своєму складі мають трубопроводи, виготовлені з матеріалів, різних за якістю і ціною. Існують кілька видів труб. Вони бувають сталевими, мідними, поліетиленовими, металопластиковими, поліпропіленовими. Але у кожного з цих матеріалів є і позитивні, і негативні властивості.

Качественная солнечная панель купить по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Так сталеві трубопроводи і опори відносно дешеві і зарекомендували себе давно. Але при цьому, вимагають проведення зварювальних робіт, і з часом через корозію зменшується їх умовний прохід.

Системи з мідних труб надійні і довговічні, але вимагають певних навичок. На сьогоднішній день труби з міді є одними з найдорожчих.

Трубопроводи із застосуванням зшитого поліетилену безпомилково монтуються, при наявності якісного інструменту. Також вони витримують високий тиск в 12 атмосфер, але вимагають прихованої проводки (бояться ультрафіолету) і великих витрат.

Металопластик дуже зручний в монтажі практично без спеціального інструменту. Але має відносно дорогі фітинги та їх малий внутрішній просвіт. Широке застосування дана труба придбала в основному при монтажі теплої підлоги.

І, нарешті, поліпропіленові труби. Тут можна зупинитися докладніше, так як пропілен зарекомендував себе добре і переживає справжній розквіт в індустрії теплопостачання. Труби з поліпропілену застосовуються практично у всіх побутових і промислових системах опалення та водопостачання. Поліпропілен - це, перш за все, якісне полімерну сировину, яке в стан витримати високий робочий тиск до 2,0 МПа. У комбінованих муфтах використовується латунь високої якості, з вмістом міді в сплаві більше 50%. За рахунок використання дорогого клею, з'єднання шарів труби відбувається на молекулярному рівні, створюючи надійність і виключаючи розшарування.