Які бувають види фундаментів

Основою будь-якого будівництва є фундамент. Залежно від типу будівництва вибирається відповідний фундамент. Його застосування залежить від того, наскільки важкою буде будова, з якого матеріалу виконана, і які природні чинники можуть впливати на майбутню споруду.

На сегодняшний день одним из лучших решений для строительных площадок является мобильный бетонозавод или автобетоносмеситель с самозагрузкой , который позволяет получить бетон высшего качества, и при этом уменьшить себестоимость работ, а производительность увеличить в несколько раз.

Безумовно, кращий спосіб убезпечити майбутній будинок - звернутися до фахівців. Вони швидко розберуться в тому питанні, який саме фундамент підходить найкраще. Але володіючи потрібною інформацією, цілком реально з цим завданням впоратися і самому.

Стрічковий фундамент простий у розробці.

Даний тип фундаменту є найпопулярнішим в області будівель заміських будинків, невеликих будівель або лазень. Дуже гарний такий тип фундаменту в тому випадку, якщо в майбутньому будинку планується підвал. Популярність його висока ще й тому, що споруда такого фундаменту проста у виконанні і досить економічна.

Сенс фундаменту в тому, щоб оперезати залізобетонною конструкцією весь периметр майбутнього будинку. Для швидкого зведення такого фундаменту необхідно вирити траншею і заповнити її арматурою, яка згодом заливається бетоном.

Важливо правильно оцінити стан підземних вод і грунту. При пучинистих грунтах застосовують заглиблений вид стрічкового фундаменту. Для цього вимірюють рівень сдимистості і викопують траншею під фундамент дещо глибше даного показника. Такий вид фундаменту застосовується для грунтовних і важких будівель. Для будинків більш легких підійде і мілкозаглибленний фундамент.

Принцип виконання завжди однаковий, різниця між видами полягає тільки в глибині закладки. Стрічковий фундамент досить простий в інженерному сенсі, але вимагає великих фізичних витрат. Це є його недоліком.

Фундамент на стовпах

Якщо планується спорудження дерев'яного будинку, маса якого невелика, цілком підійде стовпчастий фундамент. Даний вид фундаменту вигідно відрізняється від інших тим, що його може побудувати самий звичайний чоловік. Закладка такого фундаменту не вимагає дослідження грунту, її сдимистості, рівня і глибини знаходження підземних вод.

Сенс споруди в тому, що кілька стовпів, розташованих рівномірно по всьому периметру майбутньої конструкції, слугуватимуть опорою. Матеріал для стовпів може бути самий різний. Як правило, використовують цеглу, камінь або залізобетон. Будь-який з цих матеріалів досить щільний, щоб витримувати навантаження невеликої будови.

Стовпи, які повинні бути не більше метра у висоту, повинні бути розміщені на рівній відстані один від одного. Відстань повинна бути не менше, ніж 2 метри. Після цього, встановлюється опалубка, крайнім кордоном якої, є ці стовпи. Така конструкція досить універсальна і не вимагає «тонких» розрахунків. У матеріальному плані, вона ще дешевше, ніж стрічковий «побратим». До того-ж, не вимагає величезних фізичних і тимчасових витрат.

Фундамент на палях

Такий вид фундаментальної споруди застосовується при зведенні масштабних будов, які вимагають великої міцності підстави. Для будівництва дрібних конструкцій такий фундамент застосовують тільки в тих випадках, якщо верхній шар ґрунту дуже «слабкий». У таких випадках палі забивають в землю до тих пір, поки ті не досягнуть щільного грунту.

В принципі, такий вид фундаменту є аналогом стовпчатого. Його характеризує дуже високий рівень міцності і надійності. Палями можуть служити стрижні з металу або залізобетону. Не виключено і застосування дерев'яних паль, але їх слід ретельно обробити всілякими засобами, які виключать зовнішні впливи на деревину.

Плитний фундамент

Це самий «серйозний» вид фундаменту, що представляє собою суцільну залізобетонну конструкцію. Його застосовують при великих будівництвах важких і масштабних споруд. Даний фундамент вимагає дуже великих часових затрат та земельних робіт.

Цілком природно, що потрібна велика кількість фундаментального матеріалу. Однак, такий фундамент дуже надійний. Він не схильний до дії грунтів і їх трансформацій. Для приватника такий фундамент буде дуже дорогим, але його функціонування просто бездоганно.

При зведенні фундаменту, важливо розуміти, який вид конструкції найбільше підходить для майбутньої будівлі. Тільки обдумане рішення зробить майбутній будинок надійним і стійким.