Як пофарбувати радіатор опалення

З роками радіатор опалення втрачає свій привабливий вигляд, фарба жовтіє, починає облуплюватися. Батарея починає псувати весь інтер'єр кімнати. Саме просте рішення даної проблеми - фарбування.

В наше время для быстрого обогрева различных помещений, сушки белья в холодное время года широко используются тепловентиляторы, максимально просты и чрезвычайно удобны в эксплуатации - самое оптимальное решение при отсутствии другого вида отопления.

Фарбування чавунної батареї

Якщо у вас чавунна виткова батарея, то фарбувати її необхідно з періодичністю в пару років. Також фарбуванню підлягають й батареї пластинного типу, в даному випадку пластина фарбується тільки з передньої сторони.

Простір між двома пластинами пофарбувати буде достатньо важко. Для цього доведеться повністю занурити батарею в ємність з фарбою. Батареї сучасного типу фарбувати не варто, це зменшить їх тепловіддачу й погіршає зовнішній вигляд. Радіатори, що складаються з однієї пластини, краще фарбувати на підлозі балончиком.

Оптимальніше всього для опалювального приладу купити спеціальну панель, ніж вдаватися до фарбування. Навряд чи після фарбування батарея стане привабливішою, бо колір може лягти нерівно, набагато гірше, ніж заводська порошкова фарба.

Фарбувати батарею можна самими різними фарбами. Вибір фарби залежить від індивідуальних переваг. Якщо потрібна фарба без запаху, слід брати водно-розчинну, так як фарби на основі синтетичних лаків дуже пахнуть при сушінні. Якщо потрібна стійка фарба, краще брати алкідні емалі.

Процедура фарбування

1. Зніміть радіатор і всі його складові - пробки, промивочники.

2. Обпаліть радіатор на багатті. Фен будівельний тут мало чим допоможе, так як процедура зняття фарби феном або паяльником досить витратна за часом.

3. Розберіть радіатор по секціях, це дуже проста процедура після випалу. Для цього скористайтеся спеціальним радіаторним ключем.

4. Кожну секцію простукайте, так з неї висиплеться ржа та бруд.

5. Секції потрібно зачистити металевою щіткою.

6. Зберіть батарею заново, використовуючи гумові прокладки між місцями скріплення різних секцій.

7. Встановіть радіатор на колишнє місце.

8. Починайте фарбувати пензлем. Нанесіть перший шар, дайте йому висохнути, потім можна приступати до другого шару. Не потрібно намагатися фарбувати в один шар, так як на поверхні залишаться нерівності, а фарба буде просвічувати.

Можна значно скоротити час на фарбування, просто знявши старий шар і завдавши новий. Але найкраще використовувати спосіб, описаний вище, по закінченню робіт вийде не просто пофарбована батарея, вона буде гріти майже як нова, а зовнішній вигляд її буде бездоганний.