​Як правильно вибрати гайку

Якщо гайка купується окремо від болта, то перед покупкою необхідно взяти до уваги і характер, а також розміри і напрямок різьблення. В іншому випадку, гайка просто може не налезть на болт.

Різновидів гайок сьогодні пропонується безліч. Це і традиційні чотирьох- і шестигранні гайки, і так звані секретні, і ступичні, а також анкерні, гайки-шпильки і багато інших.

Если Вам нужны качественные метизы для болтов, то каталог гаек здесь, Вы будете приятно удивлены широким ассортиментом и выгодными ценами.

Вкрай складно буде перерахувати всі ті сфери, де гайки на сьогоднішній день знаходять своє застосування. Це машинобудування і будівництво, автомобільне будова, меблева збірка ... і навіть дитячі конструктори.

Багато домашні майстри воліють про запас мати кілька різновидів гайок, щоб «в разі чого» швидко підібрати потрібну модель і усунути виниклу неполадку.

Сьогодні гайки виготовляються з особливо міцної сталі, як правило, нержавіючої. Завдяки цьому, можна розраховувати на високу ступінь зносостійкості вироби, на тривалий термін її служби, а також на здатність протистояти агресивним середах, в тому числі, підвищеної вологості.

Додатково на виробництвах сьогодні практикують нанесення оцинковки чи інших анодируваних покриттів. Це сприяє ще більшому збільшенню показників в плані довговічності і зносостійкості.

Цікаво, що датою винаходу гайки прийнято вважати 17 століття. За цей час гайка не зазнала скільки-небудь принципових конструктивних змін. Навіть незважаючи на те, що спектр різновидів гайок сьогодні досить великий.

Нерідко гайки ділять за видами різьблення. Наприклад, розрізняють метричні гайки - одна з найбільш широко застосовуваних різновидів. Діаметр такого виробу може коливатися від 1 мм до 60 см.

Зустрічаються також метричні конічні гайки, створені для забезпечення герметичностірізьбового з'єднання і додаткового його зміцнення.

Гайки з циліндричним типом різьблення засновані на метричної і мають діаметр від 1,6 мм до 20 см.

А ось так звані круглі гайки застосовуються в санітарно-технічних арматурі. Гайки з трапецієподібної різьбленням собою представляють звичайні гайки з метричної різьбою, але з поворотом профілю на 30 градусів.

Мабуть, жоден більш-менш складний механізм не обходиться без елементарної гайки. Наприклад, домашній телефон має всередині більш семи десятків гайок. Посудомийна машина - вже більше сотні, а холодильник - більше двох сотень. Середній автомобіль несе в собі майже 4 000 гайок самого різного калібру, а пасажирський літак - понад півтора мільйона.

Одним словом, гайки дійсно корисні й необхідні не тільки у виробництві, але і в побуті. Плюсом їх можна вважати і те, що вартість гайок сьогодні вкрай невелика. При необхідності, можна придбати необхідну кількість по досить прийнятною ціною.

Якщо є труднощі у виборі потрібного типу гайки, краще для початку провести консультацію у фахівця.