Як вибрати якісну розетку

Згідно з даними статистики половина пожеж у квартирах і дачних будиночках виникає з причини несправності електромережі. Щоб цього уникнути, необхідно дотримуватися кількох нескладних порад.

Сегодня аккумуляторные фонари и светильники успешно завоевывают себе популярность не только среди населения, но и в различных отраслях. Поэтому на сайте http://koza220.com.ua/catalog/akkumulyatornye-svetilniki интернет-магазина "Короткое замыкание" представлен огромный ассортимент только качественных осветительных приборов от известных производителей по доступным ценам.


Одними з головних винуватців пожеж є розетки і вимикачі. Тому перш за все необхідно пам'ятати, що до пожежобезпечних можна віднести тільки якісні товари. Відразу ж виникає питання: як же вибрати якісні токоприємні вироби?

Відповідь досить проста. Купувати слід тільки сертифіковані розетки і вимикачі. А якої саме фірми - не настільки важливо. Слід також поглянути на маркування товару, нанесену із зворотного боку. Вона вказує розрахункові значення сили струму і напруги. Там же повинен стояти товарний знак або назва виробника.

Як купити якісну розетку? Звичайно, продукція провідних фірм-виробників має більший запас міцності, ніж дрібних підприємств. Але і ціна на неї значно вище.

В даний час для виготовлення токопріемної частини використовується пластик. Часи керамічних виробів пішли в минуле. Так, наприклад, фарфор, хоч і витримує вплив високих температур і відноситься до тугоплавких матеріалів, є дуже крихким.

До того ж в цілях безпеки краще використовувати пластикову розетку, яка нехай і розплавиться під дією електрозамикання, але не допустить того, щоб згорів електроприлад, включений в неї. Через це в європейських країнах на сьогоднішній день використання кераміки для виготовлення токопріємних виробів заборонено.

Як купити якісну розетку? Якщо в квартирі проведена алюмінієва проводка, то при покупці розетки варто звернути увагу на кріплення для проводів. Якщо це будуть затискачі, то велика ймовірність того, що через деякий час провід через деформацію алюмінію під впливом навантаження почне перегріватися, іскрити або зовсім може вискочити з затискачів. Тому для алюмінієвих проводів найкраще підійдуть розетки з гвинтовим з'єднанням. Це ж правило стосується і вимикачів.

Зверніть увагу на контакти. Вони можуть бути виготовлені різними способами. У дешевих розетках - це латунні ламелькі. Вони мають високу електропровідність, але не відрізняються високою механічною міцністю. Латунь - щось середнє по обох цих величинах. З метою збільшення електропровідності фірми-виробники можуть наносити на контакти срібловміщуючи сплави.

Крім того, купуючи токоприємні частини, необхідно ретельно оглянути товар. Задирки і низькосортна пластмаса, якщо вони є, відразу кинуться в очі. Такий зовнішній вигляд вже говорить про те, що виріб неякісний.

Якість затискачів перевіряється за допомогою сталевої скріпки. Для цього слід вставити її в затиск, а потім спробувати витягти. Якщо скріпку утримує затиск, значить, зможе утримати і мідний дріт.

Найбільш надійними і пожежобезпечними вважаються розетки, які призначені для експлуатації в екстремальних умовах: у приміщенні з підвищеною вологістю, на вулиці.


Як купити якісну розетку? На зворотному боці такого виробу після маркування IP повинні бути вказані дві цифри. Перша цифра (від 0 до 6) означає ступінь захищеності від пилу, а другий (від 0 до 8) - ступінь захищеності від вологи.

Так, наприклад, друга цифра 8 говорить про те, що виробу не страшно навіть занурення у воду на тривалий час. Якщо розетки призначені для вулиці, то вони мають ще й кришку.

Для електроприладів великої потужності (наприклад, пральної машини) на випадок токового витоку передбачені розетки, які мають пристрій захисного відключення.

Скориставшись наведеними вище порадами можна зробити квартиру більш пожежобезпечною, електроприлади захистити від згоряння, а себе убезпечити від удару електричним струмом.

Источник http://koza220.com.ua/catalog/akkumulyatornye-svetilniki