Японський стиль в ландшафтному дизайні

Ландшафтний дизайн - це діяльність, яка дозволяє розсунути зону комфорту й включити в неї ділянку за межами дому. Все більше людей вдається до послуг ландшафтних дизайнерів, щоб отримати простір, що радує око.

В наше время общение в интернете для многих стало не только приятным досугом, но и большой необходимостью. Большой популярностью пользуются зарубежные знакомства с иностранцами, где можно выбрать мужа в любой стране, с любым уровнем жизни для создания счастливой семьи.

Одним з найкрасивіших стилів при оформленні ділянки є японський, який існує вже близько трьох тисячоліть.

Стиль і мінімалізм

Його основна відмінна риса - прагнення до мінімалізму. Він не допускає перевантаження, а пропонує сконцентруватися на чомусь одному. В цілому, саме для цього, а не для відпочинку та краси служить японський сад. Такі сади створювалися майстрами й несли в собі певний сенс, який господар саду намагався осягнути. Втім, ніщо не заважає західній людині перейняти японський стиль і звертати увагу на естетику.

Головною складовою тут є камінь. Кожен ретельно оцінюється. Камені розташовуються певним чином, складають між собою композиції і застосовуються для декорування штучних водойм.

Рукотворний ставок може повністю складатися з каменів, гравію чи піску і не містити в собі води. З червоного каменю викладаються стежки й ступені. Стежок має бути декілька, всі - звивистої форми. З сірого споруджують невеликі фонтани.

Другий важливий і обов'язковий елемент - хвойні дерева: ялина, туя, ялівець. З них вирощуються карликові бонсаї. Часто використовується символ стійкості - сакура, але в російських умовах вона приживається погано. Чим нижче рослини, тим краще, тому чагарники періодично необхідно підстригати, бажано надаючи їм округлі форми. При цьому важливо пам'ятати, що рослинність відіграє другорядну роль щодо каменів.

Сад у стилі Японії

Сад не повинен бути абсолютно прямолінійним і симетричним. Буде краще, якщо в готовому ландшафті творчість людини залишиться непоміченою. Втім, це не стосується скульптур і споруд на зразок чайного будиночка, які в Японії широко поширені. Чайний будиночок схожий на альтанку, але прямокутної форми і виготовлений з бамбука. Така споруда не застеклюється, а завішується паперовими ширмами, розсіюючими світло.

Висвітлюється територія за допомогою невисоких вуличних ліхтариків з лампочками або свічками всередині. Вони зазвичай виробляються з каменю. Такий ліхтарик можна зробити самостійно або купити звичайний металевий і обробити його черепками каменів або галькою.