​З чого складається кошторис на каркасний будинок

Кошторис на будівництво каркасного будинку (як, втім, і будь-якого іншого типу) розробляється на підставі проектної документації, специфікації матеріалів, ресурсної відомості на використання робочої сили, машин і механізмів.

Объявления Харьков помогут Вам приобрести все необходимое по самой выгодной стоимости на сегодняшний день.

Самотній розділ проекту складається з двох частин:

- Будівельна частина

- Інженерна частина

У кожній з названих частин складаються локальні кошториси за видами робіт, які підсумовуються і оформляються до зведеного кошторису по розділу, на підставі чого формується загальний кошторис проекту на будівництво каркасного будинку.

Кошторис каркасного будинку. будівельна частина

У цій частині документації вказується вартісне вираження витрат, розподілених за видами загальнобудівельних та оздоблювальних робіт. На практиці кошторисний розділ будівельної частини містить описані нижче локальні кошториси.

каркасний будинок в процесі строітельстваПрежде ніж приступати до будівництва, потрібно дізнатися всі переваги і недоліки каркасних будинків. Не знаючи будь-які мінуси, можна буде зіткнутися з несподіваними проблемами, а це призведе до додаткових витрат і порушення комфорту життя в будинку. Про мінуси каркасних будинків читайте тут. Володіючи цією інформацією заздалегідь, Ви зможете уникнути будь-яких проблем в майбутньому або звести їх ефект до мінімуму.

Земляні роботи

траншеї для фундаментаЕта кошторис визначає витрати, пов'язані з підготовкою земельної ділянки до будівництва. Як правило, при будівництві каркасних будинків досить планування заміського ділянки і розриття / засипки траншей під інженерні мережі та комунікації.

Якщо будинок будується на стрічковому фундаменті або з підвалом, може знадобитися розриття траншей і котловану, яке виконує ручним або механічним способом. Зазвичай витрати по земельних робіт, що передують зведення будівлі каркасного типу, мінімальні.

фундамент

свайно-гвинтовий фундаментОдна з особливостей будівництва каркасних будинків - можливість використання технологій полегшених фундаментів. Це можуть бути мелкозаглубленние стрічкові або пальові фундаменти.

У локальному кошторисі на фундаменти також враховуються вартість матеріалів: гвинтових або забивних паль, готового бетону або його складових при виготовленні бетону на будівельному майданчику.

Як сказано вище, до кошторисним розрахунком на фундаменти і на всі наступні роботи повинні прикладатися окремим додатком відомості на матеріали і ресурсні відомості на використання робочої сили, машин і механізмів.

силова конструкція

будівництво каркасного домаОсновой каркасного будинку є каркас, традиційно виготовляється з лісоматеріалів. Зазвичай це брус відповідних технічного проектному розрахунку розмірів.

Основою для локального кошторису по підрозділу «силова конструкція» служать інженерні розрахунки з точним зазначенням кількості (метражу) необхідного бруса. Також враховується кількість матеріалу, необхідного для обшивки каркаса. Тут варіантів безліч від готових сип-панелей до можливості використання в якості обшивки звичайного дешевого обапола, хоча цей матеріал частіше застосовують при зведенні господарських будівель каркасного типу.

Якщо не використовуються названі вище технології, каркас обшивається щитовими лісоматеріалами (ДСП, OSB, водостійка фанера та інші) або дошкою. Конструкція стін каркасного будинку зазвичай є сендвіч з обшивкою по зовнішній і внутрішній частинах стін, різними видами утеплювача між ними і закладкою, при необхідності, рулонної пароізоляції. Тому видається доречним в локальний кошторис на силову конструкцію у відповідному підрозділі окремо вказувати їх вартість.

Конструкція покрівлі та покрівельні матеріали

покрівля каркасного домаСмета на покрівлю та покрівельні матеріали складається з урахуванням прийнятої для даного проекту технології конструкції і складності геометричної форми даху. Найбільш простий і економічно вигідною загальновизнано вважається односхилий покрівля. Більш дорогими і складними будуть даху, мають складну конфігурацію, а також кошторису на будинки з мансардами.

Необхідно враховувати не тільки матеріали з урахуванням резерву на відходи, але ресурсні витрати, пов'язані і використанням вантажопідіймальних механізмів і роботою на висоті (слід застосовувати спеціальні коефіцієнти і відповідні надбавки).

При розробці кошторисів на покрівлю та покрівельні матеріали не менш важливо пам'ятати про влаштуванні утеплення і вітрозахисту, оснащенні даху системою водовідливів.

зовнішнє оздоблення

оздоблення фасаду каркасного домаКаркасние будинку, в залежності від обраного матеріалу, використовуваного в обшивці стін, потребують зовнішніх оздоблювальних роботах. Вони необхідні не тільки для додання дому більш красивого і естетично приємного зовнішнього вигляду, але і служать додатковим утепленням стін.