Жовтий колір в дизайні - колір сонця, світла, тепла

Перша асоціація, яка виникає при погляді на яскраво-жовтий колір - літнє, жарке сонце. Він діє зігріваючи, викликаючи у людини почастішання дихання і пульсу. Жовтий колір символізує родючість, радість і процвітання. Наприклад, в стародавньому Китаї жовтий міг бути присутнім тільки на одязі імператора.

Яскравість і насиченість жовтого кольору відмінно підходять для інтер'єрів сучасних квартир, в яких часом так не вистачає сонячного тепла і світла. Але використовувати його в місцях (кімнатах), в яких ви хочете відпочити від стресів і зняти напругу не рекомендується.

Поєднання з жовтим кольором

Розглянемо кілька найбільш гармонійних і привабливих поєднань жовтого з іншими кольорами та відтінками.

У поєднанні з блакитним кольором жовтий буде виглядати ще більш яскраво і насичено. Така комбінація надає інтер'єру приємний тепловий контраст.

Відтінки бузкового кольору, зокрема, фіалковий. Разом з жовтим кольором він надає інтер'єру свіжості, але темніші і насичені тони фіолетового можуть зробити образ досить жорстким.

Трав'яний відтінок зеленого. Таке поєднання навіює атмосферу природи, гармонії і свіжості лісу.

Як і будь-який інший яскравий і насичений колір, що має досить сильний вплив на людську психіку, жовтий не варто застосовувати в оформленні кімнат постійного перебування. Також це стосується і дитячої кімнати. Яскраво-жовтий органічно виглядає в кухні, ванній кімнаті та туалеті.

Ще один фактор, який варто враховувати - це розташування кімнат щодо сонця і їх ступінь освітленості. Здатність жовтого кольору підвищувати температурне сприйняття буде негативно сприйматися в добре освітлених сонячним світлом кімнатах.

Кухня жовтого кольору

Розглянемо кухню в жовтому кольорі. Оскільки сам по собі жовтий колір не належить до «дорогої» гами, то образ кухні слід малювати відповідно. Але це зовсім не означає, що така кухня буде погано виглядати. Прекрасним доповненням до образу жовтої кухні підійде вибір біло-блакитного кухонного гарнітура, фартух і стільниця якого будуть жовтого кольору.

Сучасний вибір матеріалів для стільниць і викладення фартуха не створять проблем у підборі кольору. Білі стіни, блакитні та фіолетові аксесуари, живі або штучні квіти, подушечки і чохли на стільці, скатертина, фіранки, різні рушники або посуд - усе це стане прекрасним ансамблем для створення теплої, затишної кухні.