Зробимо кімнату світлішою

Серйозним недоліком для квартири, де вікна виходять на північ, є темна кімната. Особливо це проявляється в тому випадку, якщо це спальня або вітальня - проводити багато годин у такій кімнаті, з сильно давлячою на психіку темрявою, нелегко.

Сегодня самыми популярными осветительными приборами являются люстры, которые делают помещение более комфортным и торжественным. Качественные светильники магазины люстр предлагают в огромном ассортименте, который сможет удовлетворить даже самых требовательных покупателей.

Природно те, що ця проблема цілком вирішувана - варіант в лоб, це знайти нове житло, але простіше буде все ж переробити кімнату, перетворивши її на світлу.

Що радять фахівці

Кілька простих порад, слідуючи яким, легко можна домогтися гарного результату. Продумане освітлення - якщо воно тільки яскраве, то цього зовсім недостатньо. Найкраще зробити освітлення багаторівневим - кілька джерел світла відмінно підійдуть, а бонусом йде можливість міняти інтенсивність.

Стіни найкраще пофарбувати в золотистий, зелений, рожевий або білий кольори - холодні відтінки краще не використовувати, тому що вони знижують температуру в приміщенні (принаймні візуально). Не варто також перевантажувати простір предметами меблів або декору - тут краще все-таки використовувати легкі й світлі, можливо навіть ажурні речі. Якщо все ж використовується темні меблі, то підійде лакована - вона відбиває світло, що згладить сам темний колір.

Для стелі, як і для підлоги потрібно продумати кольори - можна проїхати за класикою, зробивши стелю білою, а ось з підлогою, таке рішення як мінімум нераціонально. Вибирати потрібно відтінки легкі й світлі - слонова кістка або світлий горіх, бежевий і т.п. Хорошим вибором стане паркет, виконаний зі світлого дерева або глянцевий ламінат.

Використовуємо дзеркала

Корисним буде також використання дзеркал в подібному інтер'єрі - кімната відразу стане візуально більше й набагато світліше. Дзеркала краще розташувати біля світильників або ж навпроти вікна - таким чином світло подвоюється, потрапляючи на дзеркальну поверхню.

Дрібні деталі в інтер'єрі дуже важливі - в цьому випадку варто віддати перевагу яскравим і живим предметам, найкраще з дзеркальними поверхнями. Так, прекрасним варіантом будуть металеві або скляні дрібнички.

Непогано буде використовувати перламутр - добре підібрані, а особливо дизайнерські речі швидко пожвавлять навіть саму похмуру кімнату. Важкі штори - це неправильний вибір для темного інтер'єру. Краще вибрати найбільш тонкі штори з льону, які найкраще пропускають світло. І останнє - інтер'єр не повинен бути перевантажений текстилем. Всілякі покривала й подушки ніяким чином не додадуть світло й обсяг кімнаті.