​Зведення будинків сьогодні

Сучасний рівень зведення будівель з монолітного залізобетону дозволяє «відливати» будинок цілком ...

Багатоповерховий панельний будинок

А що таке збірне домобудівництво? Це залізобетонний будинок, розрізаний на кілька тисяч деталей, в результаті чого утворюються десятки кілометрів швів, які потрібно обробити вручну; кожну деталь слід підігнати і приварити один до одного не менш, ніж в чотирьох місцях.

Вы можете найти фото любой знаменитости на нашем ресурсе прямо сейчас.

В результаті будинок будується двічі - на заводі і на будівельному майданчику. До того ж збірний будинок менш міцний, і щоб отримати равнопрочние будівлі необхідно збільшувати витрату металу.

Так, балка, покладена на дві опори, має міцність меншу, ніж балка з жорстко закріпленими кінцями. Як би не замонолічівают стики збірних залізобетонних виробів, жорстких з'єднань не виходить, так що сам принцип сборности залізобетону пов'язаний зі значним перевитратою металу.

Сучасний рівень технічного прогресу в будівельному виробництві дозволяє здійснити широку програму скорочення витрат металу і трудових витрат, знизити кошторисну вартість будівництва, але для цього потрібно перш за все активізувати дослідно-конструкторські роботи, використовувати накопичений у світовій практиці досвід проектування об'єктів із застосуванням полегшених конструкцій будівель і споруд , розширити виробництво легких утеплювачів і інших матеріалів, значно знижують вагу будівель.

Жодна програма вдосконалення капітального будівництва не може бути дієвою до тих пір, поки не будуть полегшені конструкції і знижені витрати металу і трудомісткість в будівництві не тільки протягом найближчих років, але і в більш тривалій перспективі. Такий реальний шлях скорочення тривалості будівництва і доведення незавершеного будівництва до нормативного рівня.

Для усунення наявних негативних явищ, що стримують широке застосування полегшених конструкцій і монолітних залізобетонних і бетонних конструкцій, що зводяться індустріальними методами, необхідно перш за все подолати наявні недоліки в проектуванні. Орієнтація проектування на технічний рівень вчорашнього дня практично виливається в безперервний перегляд проектів, в реконструкцію недобудованих підприємств, що неминуче призводить до збільшення кошторисної вартості будівництва і значних перевитрат металу. За останні роки багато що зроблено в області індустріалізації будівництва для полегшення ваги будівель.

Ефект від полегшення ваги будівель стане найбільш відчутним, коли залізобетонні плити, монолітні залізобетонні конструкції, цегляна кладка будуть ізолюватися легкими утеплювачами.

Тим часом створені потужності з випуску таких утеплювачів через дефіцит сировини завантажені зараз менш ніж наполовину. Заміна важких покриттів будівель, цегляних і залізобетонних стін конструкціями з легкими утеплювачами дозволить скоротити потужності з виробництва збірного залізобетону і переобладнати їх під виробництво тонких залізобетонних, гіпсокартонних і гіпсоволокнистих плит. В даний час щорічно виконується 150 млн. М3 кам'яної кладки. З переходом від виробництва повнотілої цегли до пустотілих обсяг кам'яної кладки скоротиться більш ніж на 30%. Перехід на спрощену кладку в одну цеглину замість полнотелой в 2,5 цегли дозволить зменшити обсяг кам'яної кладки на 60%.

Найбільший ефект від зменшення ваги будівель досягається завдяки скороченню витрат металу і термінів будівництва при цьому не тільки за рахунок фізичного зменшення обсягів кам'яної кладки, збірного монолітного залізобетону, але головним чином за рахунок нової технології складання будівель.